3. Kademe (C Kategori) Uygulama Eğitimi Ankara’da Düzenlendi

Menderes Gümüşdal

17 Mart Çarşamba günü başlayan 3. Kademe (C Kategori) Antrenör Kursu, 25 Mart Perşembe günü sona erdi.

Üniversitelerin spor bilimleri alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullarının antrenörlük eğitimi bölümü/programı mezunu olup “Basketbol spor dalını ihtisas/uzmanlık olarak alanların” denklik başvurularına istinaden açılan uygulama eğitimi iki bölüm olarak düzenlenmiştir. Dünya genelinde yaşanan Kovid-19 pandemi sürecinin sebep olduğu sağlık şartları da göz önünde bulundurularak, uygulama eğitiminin, pandemi tedbirlerinin üst düzeyde alınabileceği Ankara Spor Salonu’nda düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

İlk bölüm; adayların eğitim sürecini desteklemek amacıyla, 17-19 Mart tarihleri arasında TBF Akademi uzaktan eğitim platformu üzerinden düzenlenerek, “Basketbolda Özel Kondisyon ve Antrenman Metotları” dersinin TBF Eğitim Kurulu Üyesi Dr. Seyfi Savaş, “Basketbolda İstatistik ve Analiz” dersinin OGM Ormanspor Başantrenörü Korhan Aydanarığ ve “Basketbolda Eğitsel Oyunlar” dersinin ise TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Menderes Gümüşdal tarafından verilmesiyle tamamlanmıştır.

İkinci bölüm ise; 21-24 Mart tarihleri arasında “Teknik-Taktik” derslerinin yüz yüze eğitim şeklinde düzenlenerek, “Teknik-Taktik” dersinin savunma bölümünün TBF Eğitim Kurulu Üyesi Metin Ağırbaşoğlu ve “Teknik-Taktik” dersinin hücum bölümünün TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Hasan Özmeriç tarafından verilmesiyle sonlanmıştır.

3 günü uzaktan eğitim, 5 günü ise yüz yüze eğitim metoduyla işlenen 3. Kademe (C Kategori) Uygulama Eğitimi, TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyeleri Menderes Gümüşdal ve Tamer Oyguç’un katılımlarıyla, 25 Mart Perşembe günü sahada yapılan uygulama sınavının ardından tamamlanmıştır.

Metin Ağırbaşoğlu
Seyfi Savaş

Kaynak ve Fotoğraflar: www.tbf.org.tr (Eğitim Kurulu Haber)