Akdeniz Bölgesindeydik

7 Bölge 7 Sohbet serisinin 2. turunun 5. toplantısı gerçekleşti.

29 Ocak Cuma günü 21:30’da buluşmada Akdeniz Bölgesine konuk olduk. Toplantıya bölgedeki 89 antrenör ve il temsilcisi katıldı.

Yönetim Kurulu üyemiz ve Anadolu Komitesi Başkanı Necati Güler’in açılış konuşmasının ardından toplantının bilgilendirme bölümüne geçildi.

TBF Sağlık Kurulu ve derneğimiz Sağlık Komitesi üyesi Doç.Dr. İlker Yücesir COVİD 19 ve aşılama hakkında güncel bilgileri verdi.

Yücesir bir kez daha maske kullanımının ve mesafe kuralının önemini vurguladı. Virüsün mutasyona uğraması konusunda da bilgi verilirken bu bilgiler ışığında özellikle altyapı basketbolumuzun nasıl etkileneceği konuşuldu. Altyapı takımlarının bu süreci nasıl telafi edebileceği konuşuldu. Son olarak Yücesir COVİD 19 geçiren sporcuların üstündeki etkileri ve antrenman süreci konusunda bilgilendirme yaptı.

Hukuk Komitesi üyemiz Av. Burçin Çelen geçtiğimiz bölge toplantılarında olduğu gibi sözleşmeli ve SGK’lı antrenörlerin bu dönemdeki haklarından söz etti. Antrenörlerin çalıştıkları kurum ile aralarında mutlak suretle bir akit olmasının önemini bir kez daha vurguladı.

Toplantıya Başkan Vekilimiz ve TBF Eğitim Kurulu Genel Sekreteri Murat Özyer’in eğitim ve kurslarla ilgili bilgilendirmesiyle devam etti. Spor Eğitim Ve Araştırmaları Dairesi Başkanlığınca yayınlanan yeni Antrenör Eğitim Yönetmeliğini her antrenörün okumasının önemli olduğunu söyledi. Ve özellikle 1. Kademe antrenörlerin bölge koşulu olmaksızın Yardımcı Antrenör olarak sayıldığı ve tek başlarına takım çalıştırmalarının mümkün olmadığı Antrenörlük kademeleri ve görev tanımları yer alan Madde 18’e dikkat çekti.

https://sporegitim.gsb.gov.tr/Sayfalar/2873/2859/Yonetmelikler.aspx

Toplantı soru cevap bölümünün ardından katılımcıların dilek ve temennilerini aktarmasıyla sona erdi.

Buluşmaya katılan tüm meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.