Alkışlar Sarıca Ve Ekibine

Yoğun ve yorucu bir mesainin ardından erkek A Milli Takımımız Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. 

24 Kasım 2017 ile 25 Şubat 2019 gibi geniş bir takvime yayılan 12 maçlık uzun seriyi başantrenörümüz Ufuk Sarıca ve değerli ekibi her maç farklı kadroyla ancak aynı istek, konsantre ve mücadeleyle başarıyla bitirdiler.

Bu 12 maçlık uzun yolculukta Koç Sarıca tam 26 oyuncuya forma verdi. Wilbekin 5, Cedi ve Furkan 4, Ersan ise 2 maç forma giydi. Bütün maçlarda süre alan genç oyuncular en iyi performanslarını sergilemek için çaba gösterirken Sinan ve Semih gibi deneyimli oyuncular da bu gençlere ağabeylik yaparak takım olgusunu üst seviyeye çekti. Ve Koç Sarıca’nın dediği gibi Cedi ve Furkan’la birlikte Metecan, Tolga, Kartal, Berk, Berkan gibi isimlerle beraber 10 senelik bir çekirdek kadronun oluşmaya başladığı gözüktü. 

Konuyla ilgili olarak başkanımız Çetin Yılmaz mesajında “TÜBAD olarak üyelerimizin bulunduğu bir teknik ekip ile bu başarıyı kucaklamanın ayrı bir gurur kaynağı olduğunu kamuoyuyla paylaşırken, Ufuk Sarıca nezdinde tüm teknik ekibi kutlar ve 2019 FIBA Dünya Kupasında yollarının açık olmasını dilerim.” dedi.

TÜBAD Yönetim Kurulu ise “Ufuk Sarıca başta olmak üzere Recep Şen, Sedat Özyer ve Arda Demirbağ ile tüm teknik ekibe, Haluk Yıldırım ve Kerem Tunçeri ile birlikte tüm emek verenlere 31 Ağustos’da Çin’de başlayacak 2019 FIBA Basketbol Dünya Kupasında başarılar diler, genç oyunculara verdikleri fırsat ve değer için de ayrıca teşekkür ederiz.” açıklamasında bulundu.