Aydın Örs Banvit’i Ziyaret Etti

TBF Eğitim Kurulu Başkanı, derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi  ve Türk basketbolunun en önemli figürlerinden Aydın Örs Banvit Basketbol Kulübünü ziyaret etti.
Basketfaul.com sitesinin haberini sizlerle paylaşıyoruz.
Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç şunları söyledi : ‘‘Bugün bir basın açıklamasından ziyade iki gündür misafirimiz olan değerli Aydın Abimiz var. Kulübümüzün kurulduğu günden bu yana rahmetli Batur Abi ve Önder Abi ile birlikte bizi hiç yalnız bırakmadılar. Şu anda takımımızın başantrenörlük görevinde bulunan Hakan Demir’in de bir dönem yardımcılığını yaptığı Aydın Abi, çıkışa geçtiğimiz şu günlerde hem maçlarımızı izlemek hem de medar-ı iftiharımız olan altyapımızı yerinden takip etmek için bizlerle bir aradadır. Bugünkü asıl amacımız bir basın açıklaması yapmaktan ziyade siz değerli basın mensuplarını Aydın Abimiz ve Hakan hocamız ile birlikte bir araya getirip daha da yakınlaştırmak.’’ dedi.
Aydın Örs ise şunları söyledi: ‘‘Uzun yıllardır böyle kalabalık bir basın mensubunun önüne çıkmamıştım. Ben de sevgili Başkan Özkan Kılıç ile değerli Banvit Basketbol Ailesinin misafiri olmaktan dolayı çok mutluyum. Kendimi bu ailenin bir ferdi olarak görüyorum. Bu Kulübün kurulduğu ilk günden bugüne gelen süreci yakından bilen biri olarak Türk Basketboluna vermiş olduğu hizmetlerden ötürü hepimizin teşekkür borcu olduğunu düşünüyorum. Kendimi bir ferdi olarak hissettiğim Banvit Baskebol Kulübü’nün altyapı ve üstyapısıyla Türk Basketbolu’na daha uzun yıllar hizmet etmesini canı gönülden diliyor ve istiyorum.’’ dedi.
Aydın Örs’ün konuşmasının ardından, geldiği günden bu yana ligde ve Avrupa’da maç kaybetmeyen Banvit BK Başantrenörü Hakan Demir ise: ‘‘Ligde ve Avrupa’da yoğun bir mesai harcadığımız şu günlerde en baştan beri amacımız Banvit Basketbol Kulübü’nü bulunduğu konumdan hak ettiği yerlere doğru taşımaktı. Arka arkaya oynadığımız final niteliğinde gördüğümüz maçları oynadıktan sonra benim 18 yıl önce yardımcılığını yaptığım Aydın Abiyi yanımızda görmek ve onun desteğini arkamızda bilmek gerçekten çok değerli.’’
Kaynak ve Fotoğraf: Basketfaul.com