BOB Etkinliğindeydik

Basketbol Okulları Birliği BOB’un davetlisi olarak 28 Nisan Pazar günü Maltepe Yalçın Kızılay Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen etkinliğe katıldık.

Derneğimizi temsilen Başkanımız Çetin Yılmaz ve Genel Koordinatör Şükrü Yaravlı’nın katıldığı etkinliğe 200 ün üzerinde veli ve 250 nin üzerinde sporcu katıldı.

Basketbol Okulları Birliği üye kulüplerin antrenörlerinin de bulunduğu etkinlikte Başkanımız Çetin Yılmaz katılımcılara bir saatlik bir konuşma yaptı. 

Konuşmasının ilk bölümünde etkinlikte bulunan çocukların geçtiğimiz hafta kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladı. 

Ardından velilere “Bir sporcu velisi nasıl olmalı ve nelere dikkat etmeli” konusunda deneyimlerini aktardı.

Basketbolun, çocukların hayatına direk etkisini örneklerle anlattıktan sonra basketbol yaşantıları hangi seviyede sona ererse ersin basketbolun görünmeyen değerlerinin yaşamları boyunca onlarla olacağını söyledi.

Konuşmasının son bölümünde dernek olarak çok güvendiğimiz antrenörlere velilerin güvenmeleri gerektiğini ve çocuklarına antrenörlük değil anne babalık yapmaları gerektiğini anlatarak sözlerini bitirdi.

Ardından BOB Yönetim Kurulu Başkanımız Çetin Yılmaz’a bir plaket armağan etti.