TÜBAD:
Olağan Genel Kurul Gerçekleşti

Olağan Genel Kurul Genel Koordinatör Şükrü Yaravlı’nın açılışı ve Divan Kurulu Başkanı aday istemesi çağrısıyla başladı ve oylama sonucu Divan Kurulu Başkanlığına Derya Aydıner seçildi. Derya Aydıner Divan Kurulu oluşturmak adına iki katip adayını oylama sonucu seçti. Divan Kurulu katipleri olarak Serhat Şehit ve Fatih Gezer Divan Kurulunda yerlerini aldı.

  1. Saygı duruşunun ardından Derya Aydıner Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından hazırlanan yıllık üye aidatlarının güncellemesi konulu önergeyi okuyarak gündeme alınması ve oylanması oybirliğiyle kabul edildi.
  2. Açılış konuşması için Başkan Aydın Örs’e söz verildi. Aydın Örs konuşmasında TÜBAD’ın yeni yapılanması, Eğitim Kurulunda da başkan olması sebebiyle iki yerde başkan olmasının etik olmadığına ancak yönetimde çalışmalarına devam edeceğine, yabacı kriterleri konusunda ısrarla mücadele ettiklerini söyledi. Açılış konuşmasının ardından lehte ve aleyhte söz hakkı verildi ancak kimse söz hakkı kullanmadı.
  3. Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yavuz faaliyet raporunu okudu. TÜBAD Bilgilendirme Kitapçığında da yer alan metinin okunmasının ardından lehte ve aleyhte söz hakkı verildi ancak kimse söz hakkı kullanmadı.
  4. Denetleme raporu İlhan Oktay tarafından okundu. Ardından lehte ve aleyhte söz hakkı verildi ancak kimse söz hakkı kullanmadı.
  5. Daha sonra tek tek yapılan oylamalar sonucunda Faaliyet Raporu, Denetleme Raporu ve Tahmini Bütçe oybirliğiyle kabul edildi.
  6. Daha sonra Divan Başkanı tarafında tüzükte yapılması ön görülen değişiklik maddelerini okudu. (E kategori antrenör kartına sahip antrenörlerin de derneğe üye olabilmesi, Yönetim Kurulunun 11 asil den 13e ve 5 yedekten 7ye çıkarılması ve yöneyim kuruluna seçilecek üyelerde 5 yıl üyelik şartı aranması) Ardından yapılan oylamayla tüzük metinde yapılacak değişiklikler oybirliğiyle kabul edildi.
  7. Yeni yönetim, denetleme ve disiplin kurulu listeleri okundu. Ahen Taner görülerini bildirerek altyapıya hakim genç bir üyenin yönetim kurulunda olması gerektiğini söyledi. Daha sonra Çetin Yılmaz söz alarak yeni kurulacak olan komitelerden birinde görev almasını istedi. Özer Salih Yıldız bir liste oluşturmak için 10 dakika ara istedi. Bir çok üyenin görüş bildirmesinin ardından 10 dakika ara verildi. Aranın ardından Fehmi Sadıkoğlu Derya Özyer’in Yönetim Kurulunda olmasını önerdi. Başka bir liste hazırlanmadı ve başka bir aday çıkmadığı için listelerin kapatılarak oylanma bölümüne geçildi. Divan Kurulunun sayımının ardından yeni yönetim, denetleme ve disiplin kurulu oybirliğiyle seçldi.
  8. Öneriler ve temenniler bölümüne geçilmeden önce olağan genel kurulun başında oylama yapılması kararlaştırılan yönerge oybirliğiyle kabul edilerek üyelik aidatı yıllık 100TL olarak güncellendi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Batur Ağabeyi Andık
Türk basketbolunun duayenlerinden ve derneğimiz başkanlarından Mehmet Baturalp vefatının 1. yıl dönümünde...

Haberi Oku