Diyarbakır’daydık…

Uzun yıllardır sürdürdüğümüz ve pandemi dönemi boyunca “7 Bölge 7 Sohbet” adıyla Zoom toplantıları şeklinde devam ettirdiğimiz antrenörlerle sohbet toplantılarımıza 2024 yılı itibarıyla yine yüz yüze olarak 17 Şubat 2024 Cumartesi günü Konya’da başladık. (Kaynak: [tubad.org.tr/antrenorler-bulusmasi-konya](https://www.tubad.org.tr/antrenorler-bulusmasi-konya/))

İkinci buluşmamız ise 05-06 Mart 2024 tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleşti. Bölgedeki antrenörlerle buluşmaya derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Necati Güler, Başkan Vekilimiz Sayın Murat Özyer, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Ercüment Ülker, Sayın Burak Güner ile Yönetim Kurulu Yedek Üyelerimiz Emine Gözen, Gökhan Yıldırım ve Mahmut Şimşek katıldı.

Final Okulları’nda gerçekleşen Basketbol Paneli’nin konukları Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Necati Güler ve Başkan Vekilimiz Sayın Murat Özyer oldu. Diyarbakır Final Okulu öğrencilerinin panele 200’ün üzerinde katılım göstererek sorduğu ilginç sorularla geçen panel, büyük ilgi gördü.

Sunumlarını Ercüment Ülker ve Burak Güner’in gerçekleştirdiği Basketbol Okulu Antrenör Çalıştayı da bu etkinlik programında Diyarbakır’da gerçekleştirildi. Diyarbakır Final Okullarının ev sahipliği yaptığı bu çalıştaya Bingöl, Şanlıurfa, Mardin, Elazığ, Malatya, Batman ve Diyarbakır’dan katılan antrenörler ve Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri katıldı. İlk gün yapılan sunumlarda antrenörlere teorik ve sahada uygulamalı paylaşımlar yapıldı. İkinci gün ise demo takım ile çalıştaya devam edildi. Çalıştayın sonunda Ömer Kart’ın kaleme aldığı “Benim Çocuğum Sporcu Olacak” adlı kitap, katılımcı antrenör, oyuncu ve sporcu velilerine dağıtıldı.

Yine aynı günün akşamı saat 21.00’de Kayapınar Belediyesi Konferans salonunda Basketbol Sohbetleri, başkanımız Necati Güler’in açılış konuşmasıyla başladı. Bölgedeki antrenörlerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda antrenörlerin ve bölgedeki basketbolun sorunları ve çözüm önerileri üzerine interaktif olarak konuşmalar yapıldı.

Etkinliğin ikinci günü olan 6 Mart Çarşamba günü ise, U18 Erkekler Bölge Şampiyonası maçları seyredildi ve antrenörler ile oyuncular arasında yüz yüze iletişim sağlandıktan sonra 1300 öğrencisi olan Said Paşa Ortaokulu beden eğitimi öğretmenleri ve öğrencileri ziyaret edildi.

6 Mart Çarşamba günü Basketbol Okulu Antrenör Çalıştayı’nın ikinci bölümü tamamlandıktan sonra 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Yönetim Kurulu Yedek Üyemiz Emine Gözen’in moderatörlüğünde bölgedeki kadın antrenörler, kadın basketboluna emek verenler ile yüz yüze ve çevrimiçi olarak hibrit bir sohbet toplantısı düzenlendi. Toplantı sonunda iki ayrı proje ortaya çıktı, kısa bir süre içinde projelerin şekillendirilip TÜBAD yönetim kuruluna sunulması kararlaştırıldı. Diyarbakır’da Anadolu Komitemizin değerli katkıları ile organize edilen bu etkinlikler, Kayapınar Kaymakamı Sayın Arif Karaman’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen akşam yemeği ile sona erdi.

5-6 Mart tarihleri arasında yapılan tüm etkinlikler TÜBADTV YouTube kanalından canlı yayınlanarak tüm basketbolseverlerle paylaşıldı. Derneğimiz tarafından düzenlenen bu etkinlik, Diyarbakır Final Okulları, Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi’nin katkıları ve gönüllü arkadaşlarımızın yardımlarıyla gerçekleşti. Katkısı ve emeği olan tüm kurum ve kişilere TÜBAD Yönetim Kurulu Başkanımız Necati Güler imzalı bir teşekkür mektubu gönderildi. Bilgilerinize sunarız.