Başkanımız Çetin Yılmaz’dan Koç Ataman’a tebrik mesajı

Ergin Ataman’ı Takdir ediyorum…

TÜBAD’ın ilk kurulduğu günden beri bu oluşuma katkı veren değerli Yönetim Kurulu Üyemiz Ergin Ataman’ı Yönetim Kurulumuz adına tebrik ediyoruz.

Sezona 9 yepyeni oyuncu ile başlayıp hem Euroleague’de hem de Tahincioğlu Süper Lig’inde gösterdiği performans eşine Avrupa da çok az rastlanır nitelikte.

Final Four’da bir Türk Koç olarak takımını finale çıkarması başlı başına büyük bir başarı.

Anadolu Efes takımının bu sahnede gösterdiği performans,  Avrupa dahil basketbol kamuoyu tarafından öngörülmüyordu.

Bu başarının da, kendisinin ve teknik ekibinin performansıyla, hem Türk Basketbolu hem de Türk Basketbol Antrenörlüğü açısından değerli bir kazanım olarak basketbol tarihimizde yerini aldığını düşünüyorum.

Aynı başarıyı Türkiye Tahincioğlu Süper Lig’inde tekrarlayarak şampiyon olan Anadolu Efes takımının bu performansını değerlendirirken Ergin Ataman’ın katkısını takdir etmemek mümkün değil.

Çok zorlu geçen bu seride şampiyonluğu ekibi ile göğüslemesi birçok Türk Basketbol koçuna gelecek planları için ilham olacaktır.

Daha önce Ufuk Sarıca’nın kısıtlı imkanlarla Karşıyaka’yı, Avrupa’nın en kariyerli koçlarının çalıştırdığı Anadolu Efes ve Fenerbahçe’yi geçerek şampiyon yapması, geçtiğimiz sezon yine kısıtlı bir bütçe ile final oynayan Tofaş Takımı Koç’u Orhun Ene’yi de hatırlarsak, Türk Basketbol Antrenörlerine güvenildiğinde ne denli başarılı olduklarına şahit oluyoruz.

Bu yılki performansından dolayı Ergin kardeşimizi kutlarken tüm antrenör arkadaşlarımıza TÜBAD olarak başarılar diliyoruz.