Erdem Can: Amacım ülkemi, ailemi en üst düzeyde gururla temsil etmek.

Utah Jazz, Erdem Koç ile asistan koç olarak anlaşmaya varıldığını resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurdu. Erdem Can, yeni sezonda Quin Snyder’in yardımcılığını yapacak. Erdem Can bilindiği gibi bu yıl da olmak üzere üst üste altıncı kez NBA Yaz Ligi’nde görev almıştı.

TÜBAD Yönetim Kurulu Başkanımız Çetin Yılmaz konuyla ilgili olarak “Erdem Can’a gönülden başarılar diliyorum. Emeği ve çalışkanlığı ile hak etmişti. Ancak şimdi onu daha zor bir görev ve sorumluluk bekliyor. Bu görevinde sadece kendisi için değil tüm Türk Koçları adına başarılı olmak durumunda. Erdem’in başarısı örnek olup NBA için diğer Türk Antrenörlere kapı açmış olacak. Bundan da çok eminim. Bir kaç yıl içinde NBA’e giden Türk Koçlar çoğalacak. Erdem’e bol şans diliyorum”

Erdem Can’ın TÜBAD üzerinden tüm koçlarımıza gönderdiği mesajı sizlerle paylaşıyoruz “Antrenörlüğe başladığım ilk günden beri aslında diğer tüm meslektaşlarımda olduğu gibi, benim de en üst düzeyde çalışabilme rüyam ve motivasyonum vardı. Aslında şanslı olanlardanım, Türkiye Birinci Ligi, İkinci Ligi, Yunanistan Ligi, Dünya ve Avrupa Şampiyonaları, Euroleague gibi organizasyonların hepsinde coachluk yaptım. Şimdi de yeni bir sayfa açmamın zamanı gelmişti ve çok değerli bir teklif aldım. Amacım ülkemi, ailemi en üst düzeyde gururla temsil etmek. Umarım diğer antrenör arkadaşlarıma da yol açabilecek bir duruş sergileyebilirim. Sevgiler, saygılar…”

TÜBAD Yönetin Kurulu olarak Erdem Can’ı yeni görevinden dolayı tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.