Kamuoyuna Duyurulur

Son günlerde fazlaca gündemde olan velilerin antrenör ve kulüpler üzerinde olan baskısı rahatsızlık verici bir hal almıştır.

Özellikle geçtiğimiz günlerde Ankara’da Fener Spor Kulübü antrenörü Öner Çelik’in yaşamış olduğu olay, veli antrenör kulüp ilişkilerinde karşılaşılan şiddetin doruk noktasına geldiğini işaret etmekte ve alarm vermektedir.

Ne günlük hayatın içinde ne de söz konusu olan antrenör veli arasındaki sorunda silahla çözüm aramanın hem medeni çerçevede hem de hukuksal olarak uygun olmadığını hepimiz biliyoruz. Üstelik yaşanan bu durumda silah çekmekle kalmayıp ardından 3 el ateş edilmiş olması, yaşananların hiçbir bahaneye sığınılacak bir yanı olmadığının açık bir göstergesi olduğu gibi aynı zamanda kabul edilemez ve sindirilemez bir durumdur.

Üyemiz Öner Çelik’e destek olmak amacıyla basketbolun içinden gelen ve Hukuk Kurulumuzda görev alan üç avukatımız konunun takibindedir.

Hukuki sürece konu olan bu durumun dernek olarak takipçisi olurken,  benzerlerinin yaşanmaması adına Emniyet Kuvvetlerinin ve Türk Adaletinin konuya gerekli hassasiyeti göstereceğine kalpten inanıyoruz.

Yönetim Kurulumuz ve ilgili kurullarımız,  yaşandığı günden bu yana takip ettiği olayla ilgili düşüncelerimizi yukarıda sizlerle paylaşırken, altyapılarda önemli bir başlık halini alan oyuncu-veli-antrenör ve kulüp ilişkileri konusunda çeşitli öneriler hazırlamıştır.

Bu çözüm ve önerilerin hayata geçmesi adına da bizimle iletişime her zaman açık olan Türkiye Basketbol Federasyonu’yla da işbirliği yapmaya hazırız.

Saygılarımızla,

TÜBAD Yönetim Kurulu