TÜBAD Basketbol Haftası Başlıyor

TÜBAD Basketbol Haftası tanıtımı bugün yapılan basın toplantısıyla gerçekleşti.

Sinan Erdem Spor Salonu basın toplantısı odasında yapılan ve basın mensupları, sponsorlar ile davetlilerin katıldığı toplantı TİVİBU Spor kanalından canlı olarak yayınlandı.

Toplantıda gerçekleşecek olan CREDO 13. TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası, 2. TÜBAD Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası ve Tip 1 Diyabetli Çocuklar Ünlüler Gösteri Maçı tanıtımı başkanımız Çetin Yılmaz, başkan vekili Murat Özyer, Diyaçev Başkanı Dr. Şükrü Hatun ve Ela ile Boran adlı iki Tip 1 diyabet hastası altyapı basketbol oyuncusunun konuşmalarıyla yapıldı.    

Toplantıda Başkanımız Çetin Yılmaz, Doğan Hakyemez ve Mehmet Baturalp’in TÜBAD’a önemli katkılar verdiğini vurgulayarak, “Turnuvaları, Doğan Hakyemez ve Mehmet Baturalp isimlerini yaşatmak için yapıyoruz. Gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu’na da verdikleri destekten dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

Sosyal sorumluluk projelerini de önemsiyoruz. Bu, proje ile Tip 1 diyabetli çocuklarımızın spor yapabildiklerini göstermek ve dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Bizimle böyle bir organizasyon yaptıkları için DİYAÇEV’e de çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Vekilimiz Murat Özyer ise, bu sene geçen sene de olduğu gibi 2 turnuva düzenlediklerini belirterek, “Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası’na Anadolu Efes, Darüşşafaka, Fenerbahçe Beko ve Pınar Karşıyaka’nın genç takımları katılacak ve Dörtlü Final formatında oynanacak.

CREDO 13. Mehmet Baturalp Turnuvası’a ise Beşiktaş Sompo Sigorta, Galatasaray Doğa Sigorta, TEKSÜT Bandırma ve Türk Telekom takımları katılacak. Turnuva lig usulüne göre oynanacak.

Cumartesi ise çok özel bir gün olacak. Ünlülerle Tip 1 diyabetli sporcu arkadaşlarımız karma bir maç yapacak.” diye konuştu.

TÜBAD hakkında da bilgi veren Özyer, şunları kaydetti:

“Uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. 2017’de 1375 üyemiz vardı, şu an ise 2375 kişiyiz. Bayrağı yukarıya dikmek için çok çalışıyoruz. 13 komitemiz var. 76 antrenörümüz fedakarca çalışıyor. Antrenörlerimizin yanına gidip sorunlarını dinlemeye başladık. 16 il gezdik. Aldığımız bilgilere göre de yol haritamızı belirledik.” dedi ve turnuvaya destek olan isim sponsoru Credo ve diğer sponsorlar Final Okulları, Novo Nordisk, Medical Park, Temas Tanıtım ve Baskethane firmalarına teşekkürle sözlerini tamamladı.

Geçen yılki turnuvada gençler turnuvası antrenörlerine çok yakın zamanda kaybettiğimiz Ünal Büyükaycan, Battal Durusel, İsmet Badem ve Merih Çakıroğlu anısına birer plaket sunmuştuk. Bunu bir gelenek haline getirmek adına gençler turnuvası antrenörlerine bu yıl da geçmişte yitirdiğimiz Armağan Asena, Rüştü Yüce, Cavit Altunay ve Aydan Siyavuş anısına birer plaket vereceğiz.