Uluslararası Antrenör Semineri

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından 2005 yılından bu yana organize edilen Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nin 15’incisi, bu yıl 2-4 Temmuz 2021 tarihlerinde “TBF Akademi” platformu üzerinden online olarak, canlı düzenlenecek.

Dünya genelinde yaşanan pandemi sebebiyle 2020 yılında ilk defa online olarak “TBF Akademi” platformu üzerinden düzenlenen seminer 42 farklı ülkeden 3077 katılımcı tarafından takip edilmişti. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nin 15’incisi bu yıl yine “TBF Akademi” platformu üzerinden düzenlenerek değerli isimleri antrenörlerle buluşturacak.

Covid-19 pandemi sürecinin sebep olduğu şartlar göz önünde bulundurularak, antrenörlerin sağlığını riske etmemek amacıyla internet üzerinden canlı yayınla düzenlenecek seminerin pandemi dönemine özel olarak 550 TL yerine 100 TL’lik katılım bedeli ile gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

TBF önderliğinde, FIBA (Uluslararası Basketbol Federasyonu), WABC (Dünya Basketbol Antrenörleri Birliği) ve TÜBAD (Türkiye Basketbol Antrenörler Derneği) iş birlikleriyle düzenlenecek FIBA onaylı seminer, Türkçe ve İngilizce dillerinde yayınlanacak.

Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nin kayıtları önce E-Devlet sistemi, ardından TBF Akademi platformu üzerinden, 25 Haziran 2021 saat 18.00’e kadar gerçekleştirilebilecek. TBF Akademi platformuna antrenör olarak kayıtlı olmayan kişilerin E-Devlet kaydının yanı sıra aşağıda yer alan linki kullanarak TBF Akademi’ye kayıt olmaları gerekmektedir.

https://tbf.org.tr/egitim-kurulu/haber/15-uluslararasi-basketbol-antrenor-semineri-basliyor-01062021

Kaynak ve Fotoğraf: www.tbf.org.tr