Vekiloğlu’na Büyük Onur

Karşıyaka’nın efsane oyuncusu ve aynı zamanda antrenör olarak 1987 yılında Karşıyaka’ya ilk şampiyonluk kupasını kazandıran Nadir Velikoğlu’na büyük onur.

Bir hayırsever tarafından yaptırılan ve Karşıyaka Belediyesine devredilen spor salonu Nadir Vekiloğlu adını taşıyacak.

350 kişilik tribün kapasitesine sahip, 1078 metrekarelik salon her yaştan sporculara ve sporseverlere hizmet verecek.

1987 yılında hem lig hem de Cumhurbaşkanlığı kupasını kazanan Nadir Vekiloğlu duygularını şöyle dile getirdi: Ankaralı olmak benim için her zaman özel. Ancak ben Karşıyaka’ya o dönem ben kendi isteğimle gittim ve oralı oldum. 10 yılı aktif sporcu olmak üzere geçirdiğim 20 yıllık Karşıyaka dönemimde hem seyirci benimle hem de ben Karşıyaka ile bütünleştim. Unutulmayacak bir şampiyonlukla bugünlerin tohumunu ektik. Karşıyaka’nın bugünkü basketbol sevgisine, o dönem kazanılan iki kupanın etkisi çok büyüktür. 

Spor Salonuyla ilgili olarak da şöyle devam etti: En az benim kadar birçok spor insanının bu onura layık olduğuna inanıyorum. İnsanların yaşarken takdir edilmesinin en doğru davranış olduğunu düşünüyor ve Karşıyaka Belediyesinin bu davranışına çok teşekkür ediyorum. 

Biz de TÜBAD olarak Vekiloğlu’nun yaşadığı haklı gururu sizlerle paylaşıyor ve açılacak yeni spor salonunun Türk sporu ve basketboluna hayırlı olmasını diliyoruz.