Yönetim Kurulu Açıklaması

Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş.’nin  15 Nisan 2019’da, 2019-2020 sezonu itibarıyla Reklam,Tanıtım ve Lisans Sözleşmelerini yenilemeyecekleri konusundaki kararını ve sonrasında hem Banvit Basketbol hem de spor kamuoyunca yapılan açıklamaları yakından takip ediyoruz.

Öncelikle Banvit Basketbol’un göstermiş olduğu devam etme refleksini takdir ile karşılıyor ve bu kulübün ülke basketbolunda doldurdukları yerin ne kadar özel olduğunu bir kez daha önemle vurguluyoruz.  

Şampiyonlar Ligi Finali, Euro Cup Güney Konferans Şampiyonluğu ve Final Four’u, 2012-13 Türkiye Ligi Finali ve kazandıkları Türkiye Kupası belki birçok basketbol sever tarafından hatırlanmayabilir ancak hangi basketbolsevere sorarsanız 2004 yılından bu yana Süper Ligde centilmence ve başı dik olarak mücadele eden bu takımı istisnasız hepsi bilir.

Çünkü Banvit Basketbol süper lig kariyeri boyunca kendine rasyonel ancak bir o kadar da meşakkatli bir yol seçerek, Bandırma’yı bir altyapı üretim merkezi haline getirmek için uğraşmış ve Anadolu’dan gelen çocuk ve gençlere en uygun ortamı hazırlamaya çalışmıştır. Yani her zaman bir altyapı bütçesi ve planlamasını, A takımı ile paralel olarak sürdürmüştür.

Bu dönemler süresince de BSL, TBL ve TB2L’ye 100’ün üzerinde oyuncu vermiş ve bunların 60 tanesi çeşitli kategorilerde Ay Yıldızlı formayı giymiştir.      

Ayrıca Banvit Basketbol, Bandırma’ya sportif, sosyal ve kültürel bir platform sunmuş ve taraftarlarıyla bütünleşmiştir. Bunun ödülünü de 2006-07 sezonu En Centilmen Taraftar Ödülü kazanarak aldığı unutulmamalıdır.

Banvit Basketbolun bulunduğu şehirle bütünleşmesi ve etkin altyapı faaliyetlerinden bugüne kadar almış oldukları meyveler, özellikle bugünlerde sıkıntılı günler geçiren birçok kulübümüz için de bir kılavuz olmalı diye düşünüyoruz.     

Derneğimizin kuruluşundan bu yana maddi ve manevi olarak organizasyonlarımızın destekçisi bu örnek kulübümüzün güçlü ve zengin altyapısından dolayı, ekonomik bir yapı içerisinde, sürdürülebilir olacağına ve süper ligde devam edeceğine inanıyor ve bunun kalpten destekçisi olduğumuzu kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Ve yine en samimi şekilde derneğimizin hep yanında olan kulüp başkanı Sayın Özkan Kılıç ile önceki yönetim kurulu başkanı Sayın Ömer Görener’e de aynı şekilde yanlarında olduğumuzu iletiyoruz.

Ve 1994 yılında bir kasabadan filizlenip 2004 yılından bu yana süper ligde gururla geçirdiği 15 sezon boyunca, eş zamanlı olarak aynı ciddiyetle altyapı faaliyetlerini de yürüterek köklerini tüm ülkeye yayan bu camianın önünde, basketbol dolu daha çok uzun yıllar olduğuna kalpten inanıyor ve yaratacakları yeni başarı hikayeleri için şimdiden teşekkür ediyoruz.

TÜBAD Yönetim Kurulu