Devler Turnuvası TRTSPOR2’de

14. TÜBAD – Mehmet Baturalp Turnuvası bugün Sinan Erdem Spor Salonunda başlıyor. Anadolu Efes, Darüşşafaka Tekfen, Fenerbahçe Beko ve Galatasaray’nın katılacağı turnuva pandemi sebebiyle seyircisiz oynanacak.

Maçlar TRTSPOR2’den canlı olarak yayınlanacak.

Turnuvayla ilgili olarak Başkanımız Çetin Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin görüşlerini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Yılmaz

Derneğimizin kuruluşundan buyana düzenlediğimiz turnuvaların bu yıl 14.sü gerçekleşecek. Geçmişte birçok kez Banvit Spor Kulübü ile ortaklaşa düzenlediğimiz turnuvalar için Sayın Ömer Görener’e ve özellikle Sayın Özkan Kılıç’a buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Daha sonra ki yıllarda sponsor olan tüm kurumlara ve özellikle son üç yılda desteklerini esirgemeyen Nesine.com, Credo ve Final Okullarına derneğimiz adına teşekkürlerimizi sunuyorum. Yine geçmiş yıllarda sağlık sponsorumuz olan Medicalpark ile bu yıl ki sponsorumuz Medicana Sağlık Grubu nezdinde tüm sağlık çalışanlarına bu süreçteki insanüstü çabalarından dolayı şükranlarımızı iletiyorum.          

Katılımcı takımların genel menajerlerinin ve baş antrenörlerinin katkıları ve pozitif yaklaşımları bu turnuvayı gerçekleştirmemizde çok yardımcı oldu. Bu sebeple kulüp yöneticilerine ve teknik ekiplerine çok teşekkür ediyor ve turnuvamızın yeni sezon hazırlıkları için verimli geçmesini diliyorum.

Derneğimizin kuruluş aşamasında çok değerli katkılar veren ve zamansız kaybettiğimiz Doğan Hakyemez adına bu yıl 3.sünü gerçekleştirmek istediğimiz Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası’nı ise salgın sebebiyle bu yıl gerçekleştiremiyoruz.

14.TÜBAD – Mehmet Baturalp Turnuvası’nı basketbol severlerin evlerine taşıyan yayıncı kuruluş TRT’ye basketbola hizmetlerinden dolayı derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum.  

Son söz olarak yardımlarını esirgemeyen Türkiye Basketbol Federasyonu’na teşekkür ediyor, basketbol duayenlerimizden ve geçmiş dönemler derneğimiz başkanlığı yapan Sayın Mehmet Baturalp’i, Batur Ağabey’imizi rahmetle anıyor, adına düzenlediğimiz geleneksel TÜBAD turnuvasının sağlıklı ve keyifli geçmesini diliyorum.

Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Örs

Her sene aynı heyecan ve arzu ile düzenlediğimiz turnuvamıza bu yıl yine çok değerli ve güçlü takımlar katılıyor. Pandemi sebebiyle verilen uzun aradan sonra yeni sezon öncesi gerçekleşecek bu turnuvanın canlı yayınlanacak olması tüm basketbol severler için mutluluk verici. Böylesi zor bir dönemde bu turnuvanın gerçekleşmesi için bizlere destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz. Katılımcı takımlarımız Anadolu Efes, Darüşşafaka Tekfen, Fenerbahçe Beko ve Galatasaray Doğa Sigorta’ya ligimizde ve Avrupa’da başarılar ve sağlıklı bir sezon diliyorum. Bu vesile ile başta Batur Ağabey’i ve vefat etmiş tüm basketbol emekçilerini bir kez daha rahmetle anıyorum.      

Turnuvadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yavuz

Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu çok zor yaşam şartlarına rağmen rahmetli Batur Ağabeyimizin adına 14.sü düzenlenecek olan geleneksel TÜBAD Basketbol Turnuvası’na maddi manevi emeği geçen herkese teşekkür eder, basketbol severlere iyi seyirler dilerim.

Başkan Vekili Murat Özyer

ING Basketbol Süper Liginin başlamasına 1 hafta kala 18-20 Eylül günlerinde Sinan Erdem Spor Salonunda oynanacak ve ligimizin şampiyonluk adaylarından takımlarımızı bir araya getirecek 14.Mehmet Baturalp TÜBAD turnuvasını TRT’nin canlı yayınları ile seyredeceğiz.

Pandemi sebebiyle seyircisiz başlanacak 2020-21 sezonunda, takımlarımızı iletişim konusunda, maçların sonuçlarına da etki edebilecek, önemli bir süreç bekliyor. Boş salonda her konuşulanın sahadakilerce duyulduğu ve yayınla beraber kamuoyunun da duyacağı maçlar olacak. Antrenör-hakem-oyuncuların “sözlü iletişimlerini” yeni normallere uyumlu hale getirebilme çabaları bu turnuvanın ilgi çekici yanlarından olacak.

Batur Abi anısına düzenlenen ve Credo’nun isim sponsorluğu yaptığı bu TÜBAD turnuvasında tüm antrenör, hakem, oyuncu arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Türk Basketboluna hizmet edip bugün aramızda olmayanları saygıyla anıyorum.

Yönetim Kurulu Üyesi Necati Güler

Bu sene ondördüncüsünü düzenlediğimiz geleneksel TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası, hepimiz için ayrı bir önem ifade ediyor, ayrı bir anlam taşıyor. Dönüp baktığımda, Batur Ağabey’in, bu turnuvanın yapılması için gösterdiği gayret, çaba ve çalışmalarla, bize bıraktığı emaneti, bu zor dönemde, mirasına uygun bir şekilde hayata geçirebilmek için, ortaya konan çaba ve fedakarlığı takdir etmemek mümkün değil. Yaklaşık altı aydan daha uzun zamandır parkelerden uzak olduğumuz bir ortamda, bütün dünya, ne zaman son bulacağı belli olmayan bir salgınla savaşırken, basketbolumuzun öncü ve çok önemli markalarının, artık geleneksel hale gelmiş bu turnuvanın, ismine layık bir şekilde organize edilmesi konusunda, ortak hareket etmeleri de takdir ve teşekkür  edilmesi gereken bir konu. Gerek çok değerli antrenörlerimizin, gerekse, yeni sezona hazırlanan sporcularımızın, resmî sezon öncesi hazırlıklarını en iyi ı şekilde tartma fırsatı bulacakları turnuvanın, sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir şekilde geçmesini diler, emeği geçen herkese, bir basketbolsever olarak, çok teşekkür ederim.