2. Kademe (D Kategori) Uygulama Eğitimi Ankara’da Gerçekleştirildi

4 Mart Perşembe günü başlayan 2. Kademe (D Kategori) Antrenör Kursu, 12 Mart Cuma günü sona erdi.

Üniversitelerin spor bilimleri alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullarının antrenörlük eğitimi bölümü dışındaki bölümlerde “Basketbol spor dalında en az iki dönem eğitim alarak mezun olanların” denklik başvurularına istinaden açılan uygulama eğitimi iki bölüm olarak düzenlenmiştir. Dünya genelinde yaşanan Kovid-19 pandemi sürecinin sebep olduğu sağlık şartları da göz önünde bulundurularak, uygulama eğitiminin, pandemi tedbirlerinin üst düzeyde alınabileceği Altındağ Spor Salonu’nda düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

İlk bölüm adayların eğitim sürecini desteklemek amacıyla, 4-7 Mart tarihleri arasında TBF Akademi uzaktan eğitim platformu üzerinden düzenlenerek, “Basketbolda Özel Antrenman Bilgisi ve Testler” dersinin TBF Eğitim Kurulu Üyesi Dr. Seyfi Savaş, “Basketbolda İstatistik” dersinin OGM Ormanspor yardımcı antrenörü Ayberk Nayir ve “Basketbolda Eğitsel Oyunlar” dersinin ise TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Menderes Gümüşdal tarafından verilmesiyle tamamlanmıştır.

İkinci bölüm ise 8-11 Mart tarihleri arasında “Teknik-Taktik” derslerinin yüz yüze eğitim şeklinde düzenlenerek, “Teknik-Taktik” dersinin savunma bölümünün TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Tamer Oyguç ve “Teknik-Taktik” dersinin hücum bölümünün TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Menderes Gümüşdal tarafından verilmesiyle sonlanmıştır.

3 günü uzaktan eğitim, 5 günü ise yüz yüze eğitim metoduyla işlenen 2. Kademe (D Kategori) Uygulama Eğitimi, TBF Eğitim Kurulu Genel Sekreteri Murat Özyer’in de katılımlarıyla, 12 Mart Cuma günü sahada yapılan uygulama sınavının ardından tamamlanmıştır.

Kaynak ve Fotoğraflar: www.tbf.org.tr (Eğitim Kurulu Haber)