Başkanımız Çetin Yılmaz’a Sorduk

16. TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası’nda Anadolu Efes – Pınar KSK karşılaşmasında Anadolu Efes baş antrenörü Erdem Can’ın oyuncusuyla yaptığı diyalogda geçen “… beni Ergin Ataman mı sandın?…” kısmı ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

– TÜBAD Turnuvası sırasında Milli Takım Antrenörümüz ve TÜBAD Yönetim Kurulu üyemiz sayın Ergin Ataman adının, sebebi ne olursa olsun olumsuz şekilde geçirilmesini büyük bir üzüntü içinde izledim.

Umarım, yine üyemiz olan Erdem Can bu rahatsız edici söylemi için gereken nezaketi ve Ataman’a hak ettiği saygıyı gösterir.

Sizce gösterilmesi gereken nezaket ne olmalıdır?

– Kendisinden sadece Ataman için değil TÜBAD olarak da bir düzeltme/özür beklemekteyiz.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada konusu geçen Galatasaray altyapısındaki veli şikayetiyle başlayan sürecin kulüp içinde kurulan komisyonla sonuçlandırdığını öğrendik. İsmi geçen antrenör Birtan Öztürk’ün söz konusu ithamların varsayımsal bilgi üzerinden gittiği tespit edilip, antrenörün bu konuda haklı olduğu kulübü tarafından açıklanmıştır. TÜBAD olarak bu konuyla ilgili neler yaptınız?

– Galatasaray Basketbol takımında görev yapan antrenör Birtan Öztürk’ün maruz kaldığı ithamlardan haberdar olduğumuz ilk günden beri Hukuk Komitemiz kendisi ile temasta olup destek olmak için takip etmektedir. Bizden talebi olduğunda aksiyon almaya hazır olduğumuzu belirtirim.
Bu vesile ile bu bilgiyi de Basketbol kamuoyu ile paylaşmış olayım.