EHCB Koçlar Kongresi Antalya’da

Euroleague Headcoaches Board Koçlar Kongresi bu yıl 30 Haziran – 03 Temmuz tarihlerinde TÜBAD işbirliği ile Antalya’da yapılacak.

Konuyla ilgili basın toplantısı 14 Mart Pazartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu Basın Toplantı Odasında gerçekleşti.

Toplantıya TÜBAD’ı temsilen Yönetim Kurulu üyemiz Necati Güler, EHCB adına da EHCB Genel Sekreteri Goran Sasic, Ergin Ataman, Selçuk Ernak ve Ahmek Çakı katıldı.

Konuşmacılar sırasıyla, kongreyle ilgili özetle şu demeçleri verdiler:

Goran Sasic

Temel amacımız ve öncelikli hedefimiz geleceğin antrenörlerini eğitmek ve onlara EuroLeague antrenörlerinin değerlerini ve bilgilerini aktarmak.

Bilginin aktarımı iki yönlü bir yoldur, Euroleague koçları olarak biz sadece bilgi aktarmak değil aynı zamanda dünyanın dört bir yanından ve farklı kategorilerden antrenörlerin tartışmaya katılmalarını da seviyor ve istiyoruz.

Ahmet Çakı

2022 Euroleague Antrenörler Kongresi’ni duyurmak için buradayız.

2019’da ilk EuroLeague Coaches kliniği Badalona’da  gerçekleşmişti. Ve 38 farklı ülkeden 230 katılımcımız oldu. Dünyanın dört bir yanından pek çok koçla tanışmak harikaydı. Ve onlarla tekrar buluşmayı umuyor ve Gloria Hotellerinde Türk konukseverliği ile ağırlamak istiyoruz.

2022 Euroleague Antrenörler Kongresi 30 Haziran Perşembe ile 3 Temmuz Pazar günleri arasında Gloria Sports Arena, Belek-Antalya’da TÜBAD işbirliği ile gerçekleşecek.

Bir diğer kurucu ilkemiz de dünya çapındaki koçluk derneklerine ulaşmak. Ve burada TÜBAD ile yaptığımız işbirliğini anons etmekten çok mutluyuz.

Ergin Ataman

Bu etkinliği antrenörler takviminde herkesin yıllık buluşma noktası yapmak istiyoruz.

2019’da harika bir öğrenme deneyimi oldu. Ben özellikle Türkiye’den koçlarımızın dünyanın her yerinden koçlarla tanışacak olmasına çok mutluyum.

2022 EuroLeague Antrenörler Kongresi şunları içerecek: karşılama resepsiyonu, tartışma panelleri ve  ustaların sahada uygulama dersleri(master class). Master class verecek antrenörlerden ikisi Zejko Obradovic ve Ergin Ataman. Diğer ikisi ise yakın zamanda açıklanacak.

Selçuk Ernak

Etkinlikte emeği geçen tüm ortaklarımıza teşekkür ederiz.

Öncelikle Ergin, Ahmet ve ben aynı zamanda TÜBAD üyesiyiz.

EHCB ve TÜBAD sadece 2022 Koçlar Kongresi için değil, aynı zamanda EHCB Koçlar Akademisi’nde de işbirliği içindedir. Bu programa katılan bir çok TÜBAD burslu antrenör oyuncularına bu deneyimleri aktararak Türk basketbolu için kazan kazan durumu yaratacaktır.

Necati Güler

2022 EuroLeague Antrenörler Kongresi basın toplantısına TÜBAD Yönetim Kurulu ve tüm üyelerimiz adına hoş geldiniz.

Badalona’da gerçekleşen klinikten sonra 2022 yılında bu etkinliğin ülkemizde ve derneğimizle işbirliği ile gerçekleşecek olması büyük bir mutluluk.

Tüm Türk basketbol antrenörlerimizi katılmaya ve kongreyi daha geniş bir topluluğa yaymaya davet etmek istiyoruz.

Bu organizasyonu eğlenceli ve başarılı kılmak adına işbirliğimiz içindeki tüm görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirmek için hazır ve heyecanlıyız.

Ve bu vesileyle, gelecekte de EHCB ile işbirliklerimizi sürdürmek ve daha da ileri gitmek dileğimizi ifade etmek istiyoruz.

EHCB’ye bir çok üyemizi EHCB Koçlar Akademisi’ne ve ayrıca geçen yıl tüm Erkek ve Kadın JBL koçlarını EHCB Online derslere dahil ettikleri için teşekkür etmek istiyoruz.