Güneydoğu Anadolu Toplantımız Gerçekleşti

7 Bölge 7 Sohbet Toplantılarımızın 3. turunun ilk ayağı 07 Kasım 2022 Pazartesi günü gerçekleşti.

Güneydoğu Bölgesi il temsilcileri ve antrenörleriyle bir araya geldiğimiz toplantı yaklaşık 90 dakika sürdü.

Toplantı Yönetim Kurulu Üyemiz ve Anadolu Komitesi Başkanı Necati Güler’in açılış konuşmasıyla başladı.

Ardından Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve aynı zamanda Kadın Komitesi Başkanlarımız Funda Tahmaz ve Özlem Şencan komitelerinin yapmayı planladıkları konu başlıklarını katılımcılarımıza aktardılar.

Yönetim Kurulu Üyemiz ve Altyapı Basketbol Komitesi Başkanı Ercüment Ülker altyapı antrenörleri için başlattıkları çalışmaları anlattı. (Konuyla ilgili detaylar için https://www.tubad.org.tr/erken-tuketmek/ )

Basketbol Okulları Komitesi Başkanı olan Yönetim Kurulu Üyemiz Burak Güner de ülkedeki basketbol okullarıyla ilgili olarak düşüncelerini ifade etti. ( Konuyla ilgili detaylar için https://www.tubad.org.tr/basketbol-okullari-burak-guner/ )

Daha sonra soru ve cevap şeklinde devam eden sohbette bölgede kız altyapı takım sayısının azlığından ve buna bağlı çok az maç yapılabildiği anlatıldı.

Çözüm önerisi olarak Anadolu Komitemizden Hatay İl Temsilcisi Banu Mursal kendi ilinde bir turnuva düzenleyebileceğini söyledi. Ayrıca o bölgede il bazında değil de bölge bazında ligin yapılabilmesi durumunda daha fazla maç yapılabileceği fikrini paylaştı.

Bir çok katılımcı bölgede sporcu sayısı olarak takım çıkarmaya uygun spor okulları olduğunu ancak bazılarının il organizasyonlarına katılmadığını belirtti.

Kadın antrenör istihdamı olarak da Mehmet Emin Öztürk, Gençlik Spor Bakanlığı’nın Aralık aylarında yaptığı Ek Ders Karşılığı olarak yaptığı antrenör alımlarında kadın antrenörlere öncelik verilmesi önerisini getirdi.

Toplantıya yukarıdaki yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte TÜBAD Başkan Vekili Murat Özyer, Yönetim Kurulu Üyemiz Cem Akdağ ve Genel Koordinatör Şükrü Yaravlı da katıldılar.