Kosova Elçilerimiz

İki güzel haber arka arkaya geldi.

Derneğimiz üyesi iki basketbol emekçimiz Kosova birinci liginde baş antrenör olarak birbirlerine rakip oldular.

Fatih Gezer Golden Eagle Ylli takımı ile el sıkıştı ve takımıyla çıktığı ilk maçını kazandı. Serhat Şehit ise Kosova’nın kuzeyindeki Mitroviça şehrinin takımı Trepça’nın yeni başantrenörü oldu.

Her iki antrenörümüze gönülden başarılar dileriz.

Fatih Gezer “Beklentimin üzerinde bir organizasyonda ve şehirde çalışma şansı yakaladığımı düşünüyorum. Buradaki ilgi şu ana kadar beni çok mutlu etti. Benim için çok önemli bir uluslararası tecrübe olduğunu düşünüyorum. Benden önce burada çalışmış Türk meslektaşlarım burada güzel izler bırakmamış olsa böyle güzel bir teklif alamazdım. Umarım ben de benden sonra buraya gelecek meslektaşlarım için iyi bir referans olabilirim. Bu işin gerçekleşmesi esnasında bana müthiş destek ve cesaret veren başta aileme ve meslektaşlarıma teşekkür ederim.”

Serhat Şehit “Kosova daha önce Fibaeurope Cup maçları için geldiğim bir ülkeydi. 10 yıl kadar önce sanırım, Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan, Kosova Federasyonu’ndan ve Fiba’dan üst düzey yetkililerle, İstanbul’da, Kosova basketbolunun Fiba’ya kabulü için karşılık sözlerin verildiği özel bir görüşmemiz olmuştu. 

Türkiye’den, benim de eski bir oyuncum olan genç bir menajerimiz, Kosova’dan beni arayacaklarını ve ne düşündüğümü sordu. Sonrasında Trepça As Başkanımız beni aradı, kendini tanıttı. Kendisi Türkçe konuşuyordu, aynı dili konuşuyor olmamız çok farklı duygular hissettirdi. Trepça, Mitrovica tarihinde lig ve kupa şampiyonlukları olan bir kulüp. Şu an için işler iyi gözükmese de yeni değişen yönetim bir dokunuşla tekrar ayaklanmak istediklerini söyledi. Üst düzey takımlardan beğendiğim oyuncuları kadromuza katıp güçlenmek istiyoruz.      

İnşallah sezon içi en iyi şartlarda bir yapılanma ile mücadelemizi sürdürmeye çalışıp, her gün hedefimizi daha yukarılara çekmeye çabalayacağız. Trepça, taraftarı çok güçlü olan bir kulüp. Şu an covid19 sebebi ile taraftarımızla beraber olamıyoruz ama heyecanla birlikte olacağımız günleri bekliyorum. Benden bir hafta önce başka bir Kosova takımı ile anlaşan arkadaşım Fatih Gezer ile de buraya gelir gelmez konuştuk. 

Başta TÜBAD Başkanımız, eski baş antrenörüm, abim, Sayın Çetin Yılmaz’a, yönetim kurulumuza, tüm TÜBAD üyelerimize, basketbol ailesine ve Türk halkına şimdiden iyi seneler dilerim. Kosova’da bir kardeşiniz var kapım her zamanki gibi burada da herkese açık olacaktır.

Selam ve saygılarımla,”