Kutlama Mesajları 1

Funda Tahmaz – Belgrad

8 Mart Kadınlar Günü kutlu olsun.

Kadın Basketbolun da Kadın Antrenörlerin  çoğunluğu oluşturduğu  gün daha da keyifli yaşanacaktır.

Şensu Yoldaş – İzmir

Basketbola gönül ve emek veren bir kadın antrenör olarak sayımızın ve başarılarımızın her geçen gün artarak devam etmesi dileğiyle 8 mart Dünya emekçi kadınlar günümüz kutlu olsun.

Kübra Öğüt – Malatya

Kendimi bir balık gibi düşünürüm hep nasıl balık karaya çıktığında çırpınıp ölecekse benim için de basketbol tam olarak böyle o sahanın tozu hayatıma anlam katıyor.

Berna Ünsal – Manisa

Kadın basketbol antrenörü olmak oyuncularını evladından ayırmamaktır.

Minel Aydoğan – İzmir

Kadın basketbol antrenörlerinin az olduğu ülkemizde, antrenörler olarak kendimiz ve basketbol  için savaşmalıyız. Başarıya ulaşmak için, bu  süreçte de daha fazla destek görüp bu mesleği yapmak isteyen kadınlara örnek olmayız. Ülkemizde  kadın basketbolunun daha fazla değer görmesi ümidiyle, Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun 🏀

Kader Akgündüz Akyol – İzmir

Merhaba;

Sevdiği işi yapan, şanslı.

Çalışma saati ve günü olmayan sürekli işçi, Kadınım ben.

Sevginin hakim olduğu bir dünyada aşılamayacak hiçbir zorluk; başarılamayacak ve yapılamayacak hiçbir işin olmadığına inan bir basketbol emekçisiyim.

Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz kutlu olsun.

Hande Özkorucuklu -Erzurum

Bazı kadınlar olmasını ister, bazı kadınlar olmasını bekler, bazı kadınlar ise oldurur 🏀

Meftun Altay Atalı –Samsun

Kadın antrenör olmak annelik duygusuyla baslar. Sevmek, emek vermek, hedefe yönlendirmek, başarısıyla gurur duymak  kadın yaratılana yar olmak demek.

Emine  Karakaş – İzmir

Kadın antrenörlerin sayısı arttıkça,sosyal sorumluluk duygusu olan sporcular artar,bayan sporcular artar, gücümüz artar.8 Mart dünya emekçi kadınlar günümüz kutlu olsun.

Ebru Aytekin – Ankara

Bir “KADIN”  ve bir “ANNE” olarak tüm zorluklara ve ön yargılara rağmen Basketbol Antrenörlüğüne kendini adamış, sadece “Başarı”yı değil, “Yetiştirme”yi ve birilerinin “Hayatına Dokunma”yı amaç edinmiş, mücadele etmekten ve savaşmaktan asla vazgeçmeyen tüm kadın meslektaşlarımın günü kutlu olsun.

İpek Türkyılmaz-  ABD –UTRGV (The University of Texas Rio Grand Valley)

Kadınlar günü için söyleyebileceğim şey,  düşündüğümüzden de çok, çok güçlüyüz ve istediğimiz her şeyi yapabiliriz. Mantığımızla ve aynı zamanda duygularımızla en doğru kararları verebiliriz. Daha hassasız, inceyiz ve yine söylediğim gibi çok GÜÇLÜYÜZ.   Basketbol antrenörlüğü için… coach luk teknik taktiğin yani sıra sporcuların iyi bir birey, lider olmalarını sağlamak, geleceğe hazırlamak… onlarla kurduğun iletişim, bağ ömür boyu ve bu benim için her şeyden daha önemli. Mutlaka kazanmak istiyoruz ama onlar bana ilerde mail attığında ya da aradığında iyi ki bunları bunları yapmışsın, benim limitlerimi zorlamışsın, üzerime düşmüşsün, ben kendimden vazgeçtiğimde sen benden vazgeçmemişsin dediklerinde ben en büyük maçımı kazanmış oluyorum.

Demet İrtanki – İstanbul

Kadın olmak farklılıklarınla her alanda varlığını göstermen demek… Kadın olmak demek zorluklarla başa çıkabilecek gücün içinde olduğunun Farkında olmak demek… omuz omuza, süreye bakmaksızın sonuna kadar mücadele etmek demek… Basketbolun hırslı, mücadeleci, ruhu tüm kadınların hayatının ışığı olsun… Tüm Dünya Kadınlarının günü kutlu olsun.

Banu Özgür –İstanbul

” Bir yolculuğu nihayete erdirmek güzel şeydir elbet fakat gerçek yolculuk ondan sonra başlar” Ursula K. Leguin

Profesyonel sporculuk kariyerimi sonlandırıp, antrenörlüğe adım attığımda ilk hissettiğim şey buydu, yeniden basketbol öğrenmeye çalışmak…  İlk günden beri tutku ile bağlı olduğum basketbola farklı bakış açılarıyla bakabilme fırsatı beni çok heyecanlandırmıştı. Mesleğimi icra ederken sporcuların fiziksel performansı ve basketbol becerilerinin yanında zihinsel gelişimlerine de katkı verebilmek için ehil bir çaba içinde olmak sanırım yaşam amacıma hizmet ediyor.  Dünya emekçi kadınlar günümüz kutlu olsun…

Banu Mursal – Hatay

Aklınıza koyduğunuz her şeyi yapabilirsiniz… En derin denizde yüzebilir, en yüksek zirveye tırmanabilirsiniz… Güçlü, güzel, şefkatli, sevgi dolu, merhametli… Kelimelerin ifade edebileceğinden çok daha fazlasınız! Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınları Günü kutlu olsun!

 

Şermin Bozoğlu  – Erzurum

Tecavüze,dayağa,çocuk geline,eşitsizliğe hayır..! 8 mart dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Deniz Olgun – İstanbul

Biz; ellerinde kalemle öğretmen, bir düdükle yönetmen, bir eşofmanla en güzel, bir madalya ile şampiyon, bir değil onlarca çocuğa ana, bir tatlı sözle ablayız… Hiç çocuğu yokken anneleriyiz bu Dünyanın, hiç pes etmemeyi öğreniyor öğretiyoruz. Biz kadınlarız sahaya ne çok yakışan, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü günümüzü yürekten kutlayan.

Tuğçe Yerli – Konya

Kendi ayakları üzerinde durabilen, zor durumlarla baş etmeyi bilen, kafasına koyduğu her işi yapan kadındır. Kadın Annedir, Kadın doktordur, Kadın polistir, Kadın sporcudur, Kadın antrenördür. Yeryüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir. Bizler Kadın Basketbol Antrenörleri olarak bu mesleğe kendini adayan, gece gündüz demeden sporcularımız ile ilgilenmeyi kendimize ödev bilmiş ve bu mesleği aşkla yapıp kadın basketbolunu yükseltmeyi görev saymışızdır. Bu yazıyı Türkiye Cumhuriyetinin kadına ne kadar değer ve önem gösterdiğini, Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünü paylaşarak noktalıyorum “Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!”

Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun

Müge Ünverdi – Konya

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk basketboluna katkı sağlayan emekçi tüm kadın antrenörlerimize sağlık, mutluluk ve başarı getirsin.

Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun

Ceylan Cavlı – Diyarbakır

8 Mart Dünya Kadınlar Gününü sporcularımla kutluyorum.

Gülşah Can – Bursa

Toplumsal kalkınma kadın erkek birlikte gerçekleştirilebilir… Kadınlarını geri bırakan toplumlar geri kalmaya mahkumdur!  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüzü kutluyor ve basketbolda ilerlemek için kadın basketbolunu tüm gücümüzle destekliyoruz.

Esra Yıldırım – Diyarbakır

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sporla daha güzel…

 Özlem Başyurt – İstanbul

Biz kadınlar her şeyi yapabiliriz! En derin denizde yüzer,en yüksek zirveye çıkabiliriz.Sporun her alanında zekamızla,gücümüzle başarıya ulaşabiliriz.Türk Basketbolunda kadının sesi olmaktan gurur duyuyoruz.Antrenörlük emekçinin işidir,sabırdır,hoşgörüdür,cesarettir.Kadının olduğu her yer çiçektir.Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun

Özlem Şencan – Mersin

Cumhuriyetle kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın Kadınlar Gününü kutluyorum.

Sema Karamustafa – Urfa

Kadın hakları konusunda önemli bir dönemden geçerken; Basketbol liginin erkek antrenörler kadar kadın antrenörlerin de bu işi başarabileceği anlayışının görünür kılınması; basketbol severlerin herkesimini bünyesine katarak izleyicilerin de örnek almasını sağlayacaktır.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun.

Zeliha Öter – Manisa

İnandığın şeyleri yapmak için süper güçlere ihtiyacın yok. Hiç bir şey kararlı bir kadından daha güçlü değildir. Hedefini koy ve başarıya ulaş!

Cansu Zaim – İstanbul

Biz emekçi kadınlar yalnızca bir gün değil, her gün hatırlanmalıyız. Çünkü biz; işini aşkla, hırsla, saygıyla ve hiç bitmeyen azimle yapan insanlarız. Biz farklıyız, biz bu yüzden kadınız!

Selvi Tanç – Samsun

Her kadının başarısı, diğerine ilham kaynağı olmalıdır. Birbirimizi yükseltmek adına ben parkelerdeyim çünkü mücadele bizim ruhumuzda var .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir