Önemli Duyuru

Önümüzdeki günleri kapsayan Türkiye Basketbol Federasyonu’nun eğitimler, seminerler ve 2023-2024 Sezonu Antrenör Çalışma Usul ve Esasları Talimatı Bölge Sirküleri ve Görev Alanları konusunda yapmış olduğu bilgilendirmeler hakkında siz değerli üyelerimize bazı hatırlatmalar yapmak istiyoruz:

Uluslararası Seminer

Türkiye Basketbol Federasyonu 17. Uluslararası Antrenör Semineri’ni 23-25 Haziran tarihlerinde Sinan Erdem Spor Salonunda yapılacağını kendi WEB sitesi ve sosyal medya hesaplarında duyurmuştur.

Her sezon olduğu gibi yeni sezon eğitim faaliyetleri ile ilgili ücretler Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından güncellenmiştir. TÜBAD, Basketbol Federasyonu ile yaptığı protokol ile beraber aşağıda belirtilen eğitim faaliyetlerinde TÜBAD üyesi antrenörlerine sağlanan %50 gibi önemli bir indirim uygulanmaya 2023-2024 sezonunda da devam edecektir. Söz konusu ücretler her sezon olduğu gibi bu sezon da Türkiye Basketbol Federasyonunun ilgili hesaplarına yatırılacağını üyelerimize tekrar hatırlatmak istiyoruz.

Konuyla ilgili olarak Türkiye Basketbol Federasyonu’nun aşağıda da belirtildiği gibi ön kayıt tarihleri içerisinde başvuru yapılması durumunda TÜBAD üye antrenörlerimize %50 indirim uygulanacaktır. Geç kayıt yaptıracaklar için ise TÜBAD indirimi yapılmayacağını ilan etmiştir.

Ön Kayıt Başlangıç Tarihi: 13.05.2023 – 16.00

Ön Kayıt Bitiş Tarihi: 13.06.2023 – 16.00 (TÜBAD indirimi hakkı son eriyor)

Geç Kayıt Başlangıç Tarihi: 14.06.2023 – 09.00 (İndirimsiz ödeme dönemi)

Geç Kayıt Bitiş Tarihi: 22.06.2023 – 16.00

Konuyla ilgili detaylar için: https://www.tbf.org.tr/egitim-kurulu/seminerler/uluslararasi-antrenor-gelisim-semineri

Bireysel Gelişim Antrenörlüğü

2019 yılında devreye giren Bireysel Gelişim Antrenörlüğünün önümüzdeki sezonlarda Süper Lig talimatlarına eklenerek yürürlüğe gireceği Basketbol Federasyonu tarafından açıklanmıştı. 

2023-2024 sezonu itibariyle Basketbol Süper Ligi ve Kadınlar Basketbol Süper Ligi talimatlarında; bu liglerde yer alan takımlarda en az bir “Bireysel Gelişim Antrenörü” lisanslı antrenör bulundurma zorunluğunun yer alacağı tekrar hatırlatmak istiyoruz. 

Bu yaz 7-9 Temmuz ve 4-6 Ağustos tarihlerinde İstanbul’da iki ayrı Bireysel Gelişim Antrenörlüğü Sertifika Programı düzenlenecektir. Geçtiğimiz dönemlerde bu sertifika programı için TÜBAD üye antrenör indirimi uygulanmazken yeni açılacak bu sertifika programı için ikili görüşmeler doğrultusunda TÜBAD üye antrenörlerimize %50 indirim uygulanması söz konusudur.

Konuyla ilgili detaylar için: https://www.tbf.org.tr/egitim-kurulu/sertifika-programlari/bireysel-gelisim-antrenorlugu

U16 Antrenörlerinin 3.Kademe ( C ) olması

Son olarak çok önemli bir konunun hatırlatmasını yapmak isteriz; 2023-2024 Sezonu Antrenör Bölge Sirküleri ve Görev Alanları kapsamında bölge bazında il dağılımı ve kademe, antrenör unvanı ve kategori başlıklarını dikkatle okumaları.

Örnek verecek olursak: daha önce D kademe antrenör U16 takımı çalıştırabiliyorken yeni sirkülere göre C kademe antrenör lisansına sahip olması gerekiyor.

Konuyla ilgili detaylar için: https://www.tbf.org.tr/egitim-kurulu/talimat 2023-2024 Sezonu Bölge Sirküleri ve Görev Alanları

Türkiye Basketbol Federasyonu bu yaz kademe yükseltme ihtiyacı olan antrenörler için özellikle C kademe antrenör kurs bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.  

26.7-2.8.20023 İstanbul

8-15.8.2023 Bursa

21-28.8.2023 İzmir

Yukarıdaki konuları yaz öncesi siz değerli üyelerimiz için hatırlatmak istedik.

Saygılarımızla,