2. Buluşmamız Gerçekleşti

15 Kasım Salı günü 21:30’da 7 Bölge 7 Sohbet toplantılarımızın 2.sini Doğu Anadolu il temsilcileri ve bölge antrenörlerimizle gerçekleştirdik.

Yaklaşık 50 antrenörümüzün katıldığı toplantının açılışını diğer buluşmalarda olduğu gibi Yönetim Kurulu Üyemiz ve Anadolu Komitesi Başkanımız Necati Güler yaptı.

Toplantının açılışı konuşmasının ardından Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Kadın Basketbolu Komitesi Başkanlarımız Funda Tahmaz ve Özlem Şencan kendilerini tanıtarak komitelerinin başladıkları ve yapmak istedikleri projelerden ve kadın antrenörleri bir araya getiren whatsapp grubundan söz ettiler.

Daha sonra yine Yönetim Kurulu Üyemiz ve Basketbol Okulları Komitesi Başkanı Burak Güner, basketbol okullarının basketbolumuzun önemli ve büyük bir parçası olduğunu bunu daha kaliteli bir hale getirmek için önerilerini sundu. ( https://www.tubad.org.tr/?s=burak+g%C3%BCner )

Aynı şekilde Yönetim Kurulu Üyemiz ve Altyapılar Komitesi Başkanı Ercüment Ülker’de göreve geldiği günden bu yana komitesindeki çalışmalardan bahsetti. ( https://www.tubad.org.tr/erken-tuketmek/ )

Ardından il temsilcileri ve bölgedeki antrenörlerimiz ile soru cevap ve sohbet bölümüne geçildi.

Bu bölümde;

  • Bazı illerde çok zor lig kurulduğu ve hemen hemen tüm illerde çok az sayıda maç yapıldığı paylaşıldı.
  • Bölgesel Lig katılım payının çok yüksek olduğu konuşuldu. U18 sonrası gençlerin maç yapabilmeleri için bölgeye yönelik farklı bir organizasyon yapılabilir mi sorusu tartışıldı.
  • Federasyonca yapılan altyapı taramalarında bölgeden birer ikişer kız ve erkek çocukların geniş kamplara davet edilmesinin motivasyon açısından çok önemli olduğu, bölgeyi daha çok harekete geçireceği ve bu sayede bu çocukların oradaki tecrübelerini takım arkadaşlarına aktarabileceklerini söylediler.
  • Aynı şekilde bu taramalarda bölgedeki antrenörlerin de görevli olarak davet edilmesi ve bu tecrübeyi yaşamalarının değerini anlattılar.
  • Bölgede yeni kurulan ve çalışmalarına devam eden Kadın A takımlarının çok önem taşımasına rağmen bunun altyapıya yansımasının pek görülmediği konuşuldu.
  • Voleybol A Milli takımının bölgede maç oynadığını ve Futbol A Milli takımının da Diyarbakır’da maç yapacağını belirterek bölgedeki oyuncuların benzer organizasyonları basketbolda da olmasının hem oyuncular hem de bölge için çok önemli olduğunu söylediler.

Toplantı derneğimiz Başkan Vekili Murat Özyer’in kapanış konuşmasıyla sona erdi.

7 Bölge 7 Sohbet 3. Tur toplantılarımızın 3.sü 21 Kasım Pazartesi günü saat 21:30’da Karadeniz Bölgesi buluşmasıyla devam edecek.