O Şimdi Milli Takımda

Hatırlanacağı üzere 2017 yılında gerçekleşen geleneksel TÜBAD Turnuvamız sırasında Diyaçev ve Novonordisk ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projesinde Tip 1 Diyabetli sporcu çocuklar ile ünlüler ve emekli basketbolcular bir gösteri maçı oynamışlardı.

O gün henüz 12 yaşında olan ve diyabetli çocuklar takımında yer alan Elif İstanbulluoğlu, bugün A Milli Kadın Basketbol Takımı aday kadrosunda.

2017 yılında Arkadaşım Diyabet projesi kapsamında Tip 1 Dİyabet hastası olan çocuklara sporu teşvik eden sosyal sorumluluk projemizin tanıtım toplantısında Elif İstanbulluoğlu durumunu bizlerle paylaşmış ve yaklaşık 2 ay önce kendisine teşhis konulduğunu belirterek, “Teşhis konulduğunda diyabetle ilgili hiçbir bilgim yoktu. Bana her şeyi hastanede anlattılar. Başta çok zor gelmişti ama şu anda doğal günlük ritmim haline geldi. Spor yapmak bize çok yardımcı oluyor. Doktorlarım sporu bırakmamamı söyledi. Bana çok yardımcı olacağını söylediler.”

Elif İstanbulluoğlu’na diyabetli çocukların spor yapmalarına teşvik ve cesaret vermesinden dolayı teşekkür eder, kendisine ve A Milli Kadın Basketbol Takımımıza başarılar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir