3. Kademe (C Kategori) Uygulama Eğitimi Ankara’da Düzenlendi

31 Mart Çarşamba günü başlayan 3. Kademe (C Kategori) Antrenör Kursu, 08 Nisan Perşembe günü sona erdi.

Üniversitelerin spor bilimleri alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullarının antrenörlük eğitimi bölümü/programı mezunu olup “Basketbol spor dalını ihtisas/uzmanlık olarak alanların” denklik başvurularına istinaden açılan uygulama eğitimi iki bölüm olarak düzenlenmiştir. Dünya genelinde yaşanan Kovid-19 pandemi sürecinin sebep olduğu sağlık şartları da göz önünde bulundurularak, uygulama eğitiminin, pandemi tedbirlerinin üst düzeyde alınabileceği Ankara Spor Salonu’nda düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

İlk bölüm; adayların eğitim sürecini desteklemek amacıyla, 31 Mart-02 Nisan tarihleri arasında TBF Akademi uzaktan eğitim platformu üzerinden düzenlenerek, “Basketbolda Özel Kondisyon ve Antrenman Metotları” dersinin TBF Eğitim Kurulu Üyesi Dr. Seyfi Savaş, “Basketbolda İstatistik ve Analiz” dersinin OGM Ormanspor Başantrenörü Korhan Aydanarığ ve “Basketbolda Eğitsel Oyunlar” dersinin ise TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Menderes Gümüşdal tarafından verilmesiyle tamamlanmıştır.

İkinci bölüm ise; 04-07 Nisan tarihleri arasında “Teknik-Taktik” derslerinin yüz yüze eğitim şeklinde düzenlenerek, “Teknik-Taktik” dersinin savunma bölümünün TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Mete Babaoğlu ve “Teknik-Taktik” dersinin hücum bölümünün TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Menderes Gümüşdal tarafından verilmesiyle sonlanmıştır.

3 günü uzaktan eğitim, 5 günü ise yüz yüze eğitim metoduyla işlenen 3. Kademe (C Kategori) Uygulama Eğitimi, TBF Eğitim Kurulu Üyesi Alaeddin Yakan’ın da katılımıyla, 08 Nisan Perşembe günü sahada yapılan uygulama sınavının ardından tamamlanmıştır.

Kaynak ve Fotoğraflar: www.tbf.org.tr (Eğitim Kurulu Haber)