BİDEV ALLİANZ Projemiz Başladı

Değerli Üyelerimiz,

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği olarak üye meslektaşlarımıza maddi manevi katkı verecek kurumlar ile dostane ilişkiler içinde projeler üretmek ve bunları olanaklar çerçevesinde hayata geçirme çabasındayız.

Bilindiği üzere kurulduğu günden bu yana basketbolun tüm bileşenleri için katma değer üretmeye uğraş veren Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı içerisinde TÜBAD Yönetim Kurulu üyeleri, komite üyeleri ve üyemiz olan basketbol antrenörleri de bulunmakta. Bu da TÜBAD ile BİDEV’in ortak projeler üretmesini aktive etmektedir.

TÜBAD, BİDEV ve Allianz işbirliği de beraberce yönetilen hayata geçirilmiş ilk önemli projedir.  

Proje kapsamında 20 TÜBAD üyemizin 2 yıl süresince Allianz Sigorta Türkiye tarafından yatarak grup sağlık sigortaları yapılmıştır.

Allianz Sigorta Türkiye Genel Müdürü Arif Aytekin ve değerli ekibinin destekleri ve poliçe bedeli BİDEV Mütevellisi Sayın Füsun Çağan’ın katkılarıyla BİDEV – Mustafa Çağan Sosyal Yardım Fonu’ndan karşılanması ile 21 Nisan 2022 tarihinde proje hayata geçmiştir.

Öncelikle projeye katkı veren ve desteklerini esirgemeyen BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat, Mütevellisi Füsun Çağan, Genel Sekreter Coşkun Teziç ve ekibi ile Allianz Sigorta Türkiye Genel Müdürü Arif Aytekin’e tüm kalbimizle teşekkür ederiz.

Sizleri 20 üyemizin nasıl seçildiği konusunda da aydınlatmak isteriz.

Finansal kaynağın bulunması halinde yeni üyelerimizin ekleneceği bu projeye başlangıçta seçilecek olan 20 kişi için yapılan toplantıda başta Yönetim Kurulu Başkanımız Çetin Yılmaz olmak üzere  Yönetim Kurulu üyelerimizin tüm hassasiyetleri göz önünde bulundurarak aşağıdaki kriterlerin dikkate alınmasına karar verildi:

  • Allianz Sigorta tarafından istenen 45 yaş ve altı olmak
  • Yaş kriterine uygun aidat borcu olmayan TÜBAD’a kayıtlı en eski üyeden başlayarak aday listesi oluşturmak
  • SGK’lı ve özel sağlık sigortası olmaması
  • Sigortalanacak 20 üyenin yukarıdaki kriterlere uygun şekilde listelenmesinin ardından  5’i kadın 5’i Anadolu’dan ve kalan 10 üyenin de İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük illerdeki antrenörlerden olması

Türkiye’de basketbol sporuna emeği geçmiş kişilere sosyal yardımlaşma aracılığıyla destek olmayı amaç edinmiş BİDEV Yönetim Kurulu’na geçtiğimiz günlerde TÜBAD ile birlikte hayata geçen kişisel sağlık gibi hayati önem taşıyan bu proje için bir kez daha teşekkür ederiz.

Üyelerimize saygılarımızla duyurulur,