Doğu Anadolu Antrenörlerimizle Toplandık

Derneğimiz Anadolu Komitesi, 7 Bölge 7 Sohbet başlığı altında başlattığı toplantıların ikincisini Doğu Anadolu antrenörlerimizle buluşarak gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Üyemiz ve Anadolu Komitesi Başkanımız Necati Güler moderatörlüğünde yetmişin üzerinde katılımcıyla Doğu Anadolu Bölgesi antrenörlerimizle Covid-19 süreci, TBF Basketbol Akademi ve bölgenin sorunları üzerine konuştuk.

Başkanımız Çetin Yılmaz’ın antrenörlerimizle kısa bir sohbet gerçekleştirerek Başarılı ile Değerli antrenör olma arasındaki ince çizgiden bahsetti ve bu konuyla ilgili örnekler verdi.

Ardından sırası ile TBF Sağlık Kurulu Üyesi İlker Yücesir ile yineTBF’den Yağız Kaba Covid-19 süreci ve TBF Akademi hakkında bilgilendirmede bulundular.

Açıklamaların ardından moderatörümüz Necati Güler’in yönlendirmesiyle soru-cevap bölümüne geçildi.

Toplantı genelinde en çok bölgesel liglerin olmayışı, katılım ücretlerinin yüksek olması ve altyapılarda yapılan maç sayısının azlığı konuşuldu. Ayrıca bölgede hem eğitim hem de turnuva-kamp organizasyonlarının artırılması istendi.

Hem lisans işlerinin hızlı yürümesi hem de yerel ve idari yönetimlerden destek alınması konusunda katkı vermesi için bölgede Doğu ve Güneydoğu’yu kapsayan bir TBF Temsilciliğinin çok fayda sağlayacağı üzerinde duruldu.

Konularla ilgili olarak bilgimiz dahilinde olan soruları cevaplarken, diğer soru ve istekleri de doğru karşılıklarını bulmak adına ilgili birimlerle paylaşmak ve geri dönüş yapmak adına notlar aldık.

Toplantıya moderatörlüğü üstlenen Yönetim Kurulu Üyemiz ve Anadolu Komitesi Başkanı Necati Güler ile birlikte Başkan Vekilimiz Murat Özyer, Yönetim Kurulu Üyemiz ve İletişim Komitesi Başkanı Hakan Yavuz, Yönetim Kurulu Üyemiz ve WEB-Sosyal Medya Komitesi Başkanı Cem Akdağ, Kadın Basketbolu Komitesi Başkanı Zafer Kalaycıoğlu ve Genel Koordinatörümüz Şükrü Yaravlı katıldı.

Yetmişin üzerinde katılım sağlayan ve iki buçuk saat süren toplantı boyunca bölgede yapılan çalışmaları ve bölge sorunlarını dile getiren basketbol aşığı tüm antrenörlerime teşekkür ediyoruz.