EL Play-Off Maçlarında Başarılar

Uzun Euroleague maratonunda artık sona yaklaşılıyor.

17-19 Mayıs tarihlerinde İspanya’nın Vitoria-Gasteiz şehrinde yapılacak Final Four’a katılacak dört takım, oynanacak play-off karşılaşmaları sonrası belli olacak.

16 Nisan Salı günü Fenerbahçe Beko ve 17 Nisan Çarşamba günü de Anadolu Efes son dört takım arasına kalmak adına ilk maçlarını oynayacaklar. Hatırlanacağı üzere her iki takımımız da saha avantajını elde etmeyi başarmışlardı.

Son sekiz eleme müsabakaları öncesi Yönetim Kurulumuz bir açıklama yaparak takımlarımıza ve teknik ekiplerine başarılar diledi.

Yapılan açıklamada: Avrupa’nın en prestijli organizasyonlarından biri olan Turkish Airlines Euroleague’de son sekiz takım arasında iki takımımızın olmasından kıvanç duyuyoruz. Ve her ikisinin de Final Four’a kalmasını yürekten umuyor ve diliyoruz.

Bu uzun süreçte takımlarımız, bazı haftalar iki Euroleague maçının hemen ardından BSL’de lig maçı oynayarak büyük bir efor ve çaba göstererek son sekiz takım arasına girmeyi başarmışlardır. Bu da her iki takımımızın ne kadar önemli ve örnek bir organizasyon oluşturduğunun kanıtıdır.

Son yılların Final Four abonesi olan ve bu sezon da evinde hiç maç kaybetmeden normal sezonu lider bitiren Fenerbahçe Beko ile taze bir kadroyla çok kısa bir sürede uyum içinde oynayan ve ligi 4. sırada bitiren Anadolu Efes’e Play-Off maçlarında başarılar diliyor, her iki takımımızı da Vitoria-Gasteiz’de görmek istiyoruz.

Yine bu bağlamda Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği olarak, Euroleague’nin en iyi basketbol oynayan takımlarından biri olan Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman ve teknik ekibi ile Final Four kupasını defalarca kaldırmış olan Fenerbahçe Beko’nun başantrenörü  Zeljko Obradovic ve ekibine işlerinde kolaylıklar ve Final Four yolunda başarılar dileriz.

TÜBAD Yönetim Kurulu