International Basketball Coaching Clinic

International Basketball University (Litvanya) ve Anadolu Parsı Spor Kulübü’nün organize ettiği International Basketball Coaching Clinic 24-26 Kasım tarihlerinde Antalya Nirvana Cosmos Sports Center’da gerçekleşti.

Türkiye, Litvanya ve İspanya’dan konuşmacıların yer aldığı seminerde derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Necati Güler ve değerli üyemiz Sayın Erman Okerman birer sunum gerçekleştirdi.

Avrupa Birliği projesi olduğundan, yabancı katılımcıların bulunması sebebiyle, sunumunu İngilizce olarak gerçekleştiren Necati Güler, başlığı “How to prepare and develop a player?” olan sunumunda, çocukluktan başlayıp, çocuklarımıza hangi yaşlarda genel olarak, hangi sporları yaptırmamız, buradan da daha ileri seviyede sporcu olması yönünde nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatırken, her şeyden önce, iyi basketbolcu, iyi sporcu yetiştirmekten önce, iyi bir insan ve topluma faydalı bireyler yetiştirmenin asıl misyonumuz olduğunu, unutmamamız gerektiğini vurguladı.

Bir diğer otumda ise derneğimiz üyelerinden Erman Okerman da “Low Post Actions;Different ways to get the Basketball inside” adlı bir sunum gerçekleştirdi.