Mamba Forever

Kobe, 2000’de Lakers ile ilk yüzüğünü taktığında birçok Lakers taraftarı O’nun 1996 yılı NBA Draft’ında 13. sıradan Charlotte Hornets tarafından seçilip hemen sonrasında Lakers’a dönemin en önemli uzunlarından Vlade Divac karşılığında takas olduğundaki şüphelerinden dolayı herhalde kendilerine gülüyorlardı.

O ise 2001 ve 2002’de de bunu tekrar başararak, 3 yıl üst üste şampiyonluğu Los Angeles’a getiriyordu.

Ve 2005-2006 sezonunda Toronto’ya attığı 81 sayı ile NBA tarihinin bir maçta en çok sayı atan 2.oyuncusu olarak tarihe geçiyordu.

Utah Jazz’a 60 sayı atarak parkelere veda ederken, mikrofon uzatıldığında “Ne söyleyebilirim ki, 20 yılın ne kadar hızlı geçtiğini anlamadım bile” der ve ekler “Mamba Out” olmuştur.

Onunla büyüyen ve O’na hayran bir nesil ile “Magiclere, Jordanlara” gönderme yaparak seyreden ancak, onun büyüleyici oyununun içinde kaybolan kendinden birkaç kuşak büyükleri de aurasına çeken Kobe, jübilesinde dediğinin aksine hiçbir basketbol izleyicisi için “out” olmamıştı.

Efsane bir oyuculuğun ardından Mamba Akademi ile birçok gence dokunan ve koçluk yapan Kobe, yaşarken Dünya üzerinde bıraktığı izlere belli ki dün itibarıyla yenilerini eklemeye devam edecek.

Ve artık herkes için O, “Mamba Forever” olmuştur.