Camiamıza Duyurulur

8 Şubat Cumartesi günü Dudullu OSB ile Ada Yıldızları arasında oynanan U18 müsabakasında, Ada Yıldızları takımının antrenörü Çağatay Baykent ile bazı oyuncuların karşılaşma hakemlerine sözlü ve fiili saldırıda bulunmaları ve akabinde çıkan arbede haberi derneğimizi derinden üzmüştür.

Esefle karşıladığımız bu olayda, saldırıya uğrayan basketbol organizasyonlarının en önemli paydaşlarından biri olan hakem arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileriz.

Müsabaka anında yaşanan hiçbir olay, içinde barındırdığı unsurlardan birinin bir diğerine saldırma hakkını doğurmaz ve bu eylemi meşru kılmaz.

Sezon boyunca farklı kategori ve liglerde oynanan binlerce karşılaşmanın sonucundan, yönetiminden, rakip davranışlarından ve kendi oyuncularından memnuniyet duyulmaması gibi anlar yaşanabilir. Ancak, her bir durum için tek ve en doğru çözüm diyalog olmalıdır.

Anlık yükselen ve eşik değeri aşan heyecan patlamaları saha içindeki oyuncularda zaman zaman görülse de antrenörler olarak görevimiz bu durumlarda sakin kalmak, ortamı sükunet ile yönetmek ve oyuncularımıza örnek olmaktır.

Özellikle altyapı oyuncularının ihtiyacı olan rol modelin, her zaman diyalog içinde olan ve empati kurabilen donanımlı spor insanları olması gerektiğini hatırlatır, üyemiz olmadığı için antrenör Çağatay Baykent’ten konu ile ilgili bir savunma istenmediğini bildirir ve hukuki sürece yansıyan bu olayın benzerlerinin yaşanmamasını içtenlikle temenni ederiz.