Euroleague Koçlar Kongresi Antalya’da

Euroleague Başantrenörler Birliği’nin bu yıl ikincisini düzenleyeceği kongre Antalya’da gerçekleşecek.

Bu önemli organizasyonun paydaşlarından biri olan derneğimiz, konuyla ilgili önümüzdeki günlerde gerekli tanıtım ve duyurularda bulunacaktır.

Kongre ile ilgili EHCB’nin yapmış olduğu basın açıklamasını sizlerle paylaşıyoruz.

EUROLEAGUE ANTRENÖRLERİ BİRLİĞİ 2020 EUROLEGUE ANTRENÖRLERİ KONGRESİ DUYURUSU

Belgrad, Sırbistan. 21 ŞUBAT 2020.

Yakın bir tarihte kurulan, Euroleauge  antrenörler birliği ( EHCB) , ikinci kongresini 18-21 Haziran 2020 tarihleri arasında Gloria Sports Arena, Belek ,Antalya’da gerçekleştirecek.

Geçtiğimiz yıl Badolana’da gerçekleştirilen klinikte 38 farklı ülkeden gelen misafir antrenörler, Avrupa’nın en prestijli koçları ile üç buçuk gün süresince birlikte oldu. Bu başarılı organizasyonun ardından EHBC 2020 yılı için daha uzun ve daha içerikli bir program hazırladı. Bu buluşmamız, karşılama resepsiyonu, söyleşiler, usta koçların uygulamalı seminerleri dahil dört gün sürecek. Ayrıca bu kongrede, bütün EHCB üyelerinin katılımı ile yıllık toplantımızı da yapacağız.

Konuyla ilgili görüşler aşağıdaki gibi;

EHCB Başkanı Zeljko Obradovic:
“Euroleague Antrenörler Birliği’nde temel amacımız ve öncelikli hedefimiz, geleceğin koçlarını eğitmek ve onlara Euroleague Antrenörlerinin değerlerini ve bilgisini aktarmak. Bilgi aktarımı iki şeritli bir yoldur, tek yönlü değil. Euroleague antrenörleri olarak sadece tecrübelerimizi aktarmakla kalmayıp aynı zamanda da dünyanın dört bir yanından gelen ve farklı kategorilerde çalışan koçlar ile iletişim kurmak istiyoruz.”

EHCB Başkan Vekili Pablo Laso:
“Bir diğer kuruluş ilkemiz ise, tüm dünyadaki antrenörlerle diyalog kurmak ve aktiviteler gerçekleştirerek bir topluluk inşa etmek. Bu fikrin ışığında, 2020 EHCG Eurolegue Antrenörleri Kongresi için Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD)ile işbirliği içerisinde olduğumuzu açıklamaktan mutluluk duyuyoruz. ”

EHCB ve TÜBAD, Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği, Türkiye’deki koçlara eşsiz bir öğrenme ve iletişim ağı oluşturma fırsatı sunmak adına bu yıl güçlerini birleştirdi.

TÜBAD Başkanı Çetin Yılmaz:

“TÜBAD yönetim kurulumuz ve derneğimizin tüm üyeleri adına, bu etkinliğin ve organizasyon ekibinin bir parçası olmaktan dolayı ne kadar heyecan duyduğumuzu ve dünya çapında bir kongre olması için elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Bütün Türk basketbol antrenörlerini bu etkinliğin bir parçası olmaya davet ediyor ve geniş bir basketbol topluluğuna ulaşılmasını diliyoruz. Ve hep birlikte bu etkinliğin tadını çıkarabilmek ve basketbol sporunu büyütmek istiyoruz.”

2020 EHCB Eurolegue Antrenörleri Kongresi, 18 Haziran’da “Motivasyon ve Rekabet Psikolojisi”, “Liderlik ve Grup Dinamiği” gibi farklı konu başlıklarında gerçekleştirilecek söyleşiler ile start alacak.  Ve aynı akşam açılış resepsiyonu yapılacak. 19 – 21Haziran tarihlerinde ise 6 koçun savunma ve hücum konu başlıkları altında sunum yapacağı saha uygulamalı seminer gerçekleşecek (on court master classes).

EHCB üyesi ve aynı zamanda 2020 EHCB Eurolegue Antrenörleri Kongresi’nin ev sahibi Ahmet Çakı kongreyle ilgili olarak şunları söyledi “Bu kadar büyük bir etkinliğin organizasyonundan sorumlu olmak, benim için bir ayrıcalık. EHCB’nin dünyadaki basketbol koçlarının geleceği ile alakalı vizyonunun bir parçası olmak her zaman heyecan verici olmuştur. Benim gibi EHCB ve TÜBAD üyesi olan biri için 2020 EHCB Euroleague Antrenörleri Kongresi’ne ev sahipliği yapmak bir onur. İlk dört uygulamalı sunumun Zeljko Obradovic, Ergin Ataman, Dimitris Itoudis ve Ioannis Sfairopoulos tarafından yapılacağını duyurmak benim için bir zevk.”

Konuyla ilgili olarak EHCB üyesi Ergin Ataman ise:
“Geçtiğimiz yıl Badalona’daki kongre herkes için harika bir öğrenme deneyimiydi. Türkiye’deki koçlarımızın dünyanın her yerinden koçlarla buluşacak olmasından dolayı özellikle mutluyum.  Bu yıl etkinliği daha fazla iletişim ağı oluşturma ve sosyalleşme fırsatı ile daha da büyüteceğiz. Katılımcılarımız ve ailelerine, Türk misafirperverliğini tecrübe etmeleri için güzel ülkemize ve evimize hoş geldiniz diyorum.”

Organizasyonun bu etkinliği Türkiye’de düzenlemeyi tercih etme sebebi sadece kuvvetli bir basketbol kültürüne sahip olması değil aynı zamanda benzersiz bir misafirperverlik kültürüne sahip olması. Bu nedenle EHCB, bu etkinlikteki  stratejik ortağı  Gloria Hotels & Resorts’a  tüm EHCB üyeleri, katılımcılar ve aileleri için bu haftasonunu özel bir hale getirmek adına müthiş bir partner olacağı için teşekkür ederiz. Gloria Hotels & Resorts, bu etkinlik için mümkün olan en güzel seçeneklerden biri olan Antalya Belek’teki Gloria Sports Arena ayrıcalığını sunuyor. Gloria Sports Arena, daha önce koçlarımız ve takımları tarafından birçok kez kullanılmış olan son teknoloji ürünü bir spor tesisi ve 2020 EHCB Eurolegue Antrenörleri Kongresi için en doğru ortam olduğuna inanıyoruz.

Organizasyon, seyahat ve rezervasyonları kolaylaştırmak adına, Gloria Hotels & Resorts şemsiyesi altında yer alan dört farklı mekanı kapsayan alternatif çözümler sunması adına Smart Casual Event ile özel bir anlaşmaya varmıştır. Bunlar Gloria Sports Arena, Gloria Serenity Resort, Gloria Golf Resort ve Gloria Verde Resort şeklindedir.

Paketler hakkında daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin:
www.smartcasualevent.com/en/categories-ehcb-coaches-congress

Bunu etkinliğine katkı veren iki ortak daha bulunmakta. İlki Türkiye’nin en saygın kişiye özel terzilik hizmetleri veren Milimetric firması. Onun nitelikli malzeme ile birleşen el yapımı ustalığı, 2020 Euroleague Antrenörler Kongresi’nin açılış resepsiyonunda antrenörlerimizin göz alıcı stilleri ile uyum içinde olacaktır. Sonuncu fakat bir o kadar da önemli, EHBC’nin sadık partneri Eurohoops kongre süresince dünya çapındaki basketbol severler ve profesyoneller için en güncel ve özel içerikleri paylaşıyor olacak. Onlarla aynı bağlılığı ve sloganlarını paylaşıyoruz: Ortak dil basketbol. EHCB’nin de bildiği, yaşamını sürdürdüğü tek dil basketbol.

2020 EHCB Eurolegue Antrenörleri Kongresi hakkında daha fazla bilgi için lütfen
https://headcoaches.org/ehcb-coaches-congress/ adresini ziyaret edin veya bize
media@headocaches.org üzerinden ulaşın.