Derbi sonrası koçlar neler söyledi?

Tahincioğlu Basketbol Liginde Galatasaray ile Fenerbahçe Beko arasında oynan maçın galibi 84-74 ile sarı kırmızılı ekip oldu. Bu sonuçla Galatasaray 11. haftada 7. galibiyetini, Fenerbahçe Beko ise ilk mağlubiyetini aldı.

Ezeli rekabete yakışır bu mücadele sonrası koçlar şu açıklamalarda bulundu.

Koç Erdoğan: 

“Elbette rakibimizin gücünü ve potansiyelini iyi biliyoruz. Bence şu an Avrupa’nın en formda ve en iyi takımı onlar. Maçtan önce de söylemiştim. Bu bir derbi ve sonuç her şeye açık. Oyuncuların karakteri, mücadelesi ve inadı oyunun psikolojisinde etkilidir. Oyuncularımız müthiş karakter koydular. Oynayan oynamayan herkes… Gerçekten maçı daha fazla isteyen taraf bizdik. Fenerbahçe‘ye karşı oynadığınız zaman sahaya %100’ünüzü koymanız gereklidir. Bugünden ötürü şikayetçi olacağımız kimse yok. Bu galibiyetin sorumluluğu da olacak artık üzerimizde. Sezona farklı bir psikolojiyle devam edeceğiz. Umarım altından kalkabiliriz bunun. Çok zor şartlarda bir araya gelmiş Galatasaray basketbol takımının idarecisinden oyuncusuna kadar müthiş bir beraberlik var. İnşallah sezon boyunca da bu şekilde devam ettirebiliriz.

Ben taraftara da bir mesaj vermek istiyorum. Bizim beklentimiz, bu takım galip gelmeden önce oyunculara kredi açmalarıydı. Bu böyle olmadı. Sezon boyunca 1500-2000 kişi oynadık. Fenerbahçe maçı tabii ki özel bir maç. Onlar geldiği zaman bu oyuncular daha iyi oynuyorlar. Daha çok önemsendiklerini, daha 1. sınıf oyuncu olduklarını hissediyorlar. Buraya gelmemek ve desteklememek gibi bir lüks olamaz. Bu çocuklar kaybettiği maçta da kazandığı maçta da mücadele etti. Bu saygıyı ve ilgiyi hak ediyorlar.”
Koç Obradovic: 
“Galatasaray’ı tebrik ederim, çok iyi oynadılar. Sahaya çok büyük istekle çıktılar. İlk andan itibaren çok agresif oynadılar. Bizdeyse her şey tam tersiydi. Basketbol için olan her noktada bizden çok daha iyilerdi. Galatasaray’la oynamanın ne kadar büyük bir şey olduğunu bilerek çıktık. Bunun farkında olarak hazırlandık maça. Takımımız buradaki atmosfere benzer birçok maç oynadı. Oyunculardan her zaman sahada olanlara odaklanmalarını istiyoruz. Gerçek olan bugün biz daha kötü basketbol oynadık.”