Kutlama Mesajları 2

Derya Özyer – İstanbul

Basketbol benim için hep vazgeçemeyeceğim bir tutku oldu. Çocukluğumdan gençliğe geçişimde ki yol arkadaşım, sıkıntılı anlarımda ki can yoldaşım oldu.
O yüzden aktif sporculuğu bırakırken çok zorlandım. Sonrasında gençlere sporculukta öğrendiklerimi aktarabilmek adına antrenörlüğe başladım. Ve antrenörlüğün, özellikle kadınlar için ne kadar zor olduğunu gördüm. Her an büyük bir mücadele içinde olmak zorundayız. Ama galiba biz bu zorlukları da seviyoruz. Hepimizin çok güzel hikayeleri var. Umuyorum bu tecrübeleri paylaşarak büyürüz.
Bitmeyen mücadelelerin inatçı ve güçlü kadınları, kadınlar günümüz kutlu olsun.
Kadın antrenörlerin daha aktif roller üstlendiği bir ortamı hep birlikte yaratmak dileğiyle…

Neslihan Doğan – Manisa

İşim sadece antrenörlük olsaydı eğer sanıyorum her şey daha kolay olurdu ama kadınım işimden fazlasıyım fazlasıyız kadınlar günümüz kutlu olsun.

Emine Gözen – Ufra

Yıllardır Şanlıurfa’da eğitimci ve basketbol antrenörü olarak toplumda güçlü kadınlar yetiştirmek için kendime has duruş ve yeteneklerimle erkeklerin baskın olduğu bir toplumda her zaman dik durdum ve durmaya devam ediyorum. Birçok kız çocuğunun basketbolla hayatlarına dokunarak içlerinde bulunan öz güven ve yetenek potansiyellerini ortaya çıkararak toplum içerisinde kendini ispatlamış birey statü kazandırmayı hedefledim. Unutmayalım ki bir toplumda sağlıklı, eğitimli ve bilinçli nesilleri yetiştirenler kadınlardır. Bu anlamda biz kadın eğitimci ve antrenörlerin çok çalışarak geleceğin kadınları olan bu günün genç kızlarına öncü ve örnek model olmak istiyoruz. Bu hedefimizde ; TÜBADın öncülüğünde kadın antrenörlere yönelik daha çok faaliyetlerin yapılması ve sesimizi daha çok duyurmamıza yardımcı olmalarını ve kanatlarımız üzerinde uçmamız için desteklerini bekliyoruz.

Esmeral Tunçluer – İstanbul

Yaptığı her işe farklı ve pratik bakış açısı ile kaliteyi getiren kadınlarımızın; Türk Basketbolunda ki sayılarının artması dileğimle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

Selen Erdem – Mardin

Kadınlara ithaf edilen o kadar güzel günün arasında en anlamlı gün bu gündür… DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ; haklarından vazgeçmeyen, tek başına da olsa her şeyi başaracağına inanan, bir başkasına değil,  kendine güvenerek yaşamayı öğrenen,  ilham kaynağı hep ANNESİ olan,

Güçlü, güzel, şefkatli, sevgi dolu, hırslı, asla vazgeçmeyen, asla pes etmeyen, merhametli gözlerle gelin hayatı ve basketbolu beraber güzelleştirelim.

 Kadınlar günümüz kutlu olsun…

Özgenur Koç – Ankara

Türkiye’de ki sayılı “KADIN” antrenörler  olarak, sporcularımızın ruhsal ve bedensel gelişimi için büyük bir özenle çalışmaktayız. Çoğumuz sahada işini en iyi şekilde yapmaya çalışan kadın antrenörler olsak da gün sonunda evdeki tüm işleri üstlenen emektar anneler oluyoruz. Antrenörlük keyifli bir iş olduğu kadar zordur. Hatta kadın antrenörlük daha da zordur. Sevgili genç antrenör arkadaşlarım hayallerinizi ve hedeflerinizi gerçekleştirmeye çalışırken karşınıza çıkan zorluklar, engeller, başarısızlıklar ve hatta eleştiriler sizi asla yolunuzdan çevirmemeli aksine daha da sağlam penetrelerle devam etmelisiniz. 

“8 Mart Emekçi Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.”